Reklama

Łosice na pomoc Filipinom

17/11/2013 12:55

W  związku z ostatnimi doniesieniami dotyczącymi tragedii na Filipinach, łosicka młodzież postanowiła wesprzeć ofiary tajfunu. Tajfun powstał na zachodnim Pacyfiku, prawdopodobnie na wysokości Melanezji i uderzył z potworną siłą. Został zaklasyfikowany do piątej - najwyższej kategorii cyklonów tropikalnych. Podmuchy, które wywoływał osiągały prędkość ok. 320 km/h. Przetoczył się przez środkowe Filipiny i dokonał zniszczeń szacowanych wstępnie na 70-80 procentowe. Zginęło ok. 10 tys. Filipińczyków, poza tym kilka tys. uznaje się zaginionych.

20 listopada młodzież z Gimnazjum Nr 1 w Łosicach oraz harcerze z DH Płomienie będą zbierać pieniądze z przeznaczeniem dla ofiar tajfunu. W Łosickim Domu Kultury wystawią przedstawienie pt. "Listy Do M." na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Pokażmy, że solidaryzujemy się z poszkodowanymi - wesprzyjmy Filipiny!

Reklama

miniatura wpisu: profeto.pl

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości