Reklama

Łosice liderem partnerstwa „Razem dla rozwoju”

07/10/2020 11:43

Współpraca przy realizacji przyszłych projektów inwestycyjnych i pozyskiwanie funduszy to główny cel zawartego z końcem września partnerstwa jednostek samorządu terytorialnego ph. „Razem dla rozwoju”. Dzięki przystąpieniu do partnerstwa możliwy będzie udział poszczególnych JST w projekcie „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego” przygotowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Liderem partnerstwa „Razem dla rozwoju” zostało miasto i gmina Łosice. Dzięki uczestnictwu w projekcie można będzie otrzymać wsparcie w procesie przygotowania strategii terytorialnej wraz z pakietem projektów kluczowych dla rozwoju obszaru partnerstwa, w którym zrzeszone są samorządy. Głównym celem programu jest natomiast przekazanie dobrych praktyk z zakresu współpracy międzyinstytucjonalnej, wymiany doświadczeń między samorządami tworzącymi obszar funkcjonalny, partycypacji społecznej oraz zarządzania opartego na wiedzy i priorytetyzacji.

Reklama

W skład partnerstwa wchodzą: miasto i gmina Łosice (lider), gm. Huszlew, gm. Olszanka, gm. Platerów, gm. Sarnaki, gm. Stara Kornica, powiat łosicki, gm. Korczew, gm. Paprotnia, gm. Przesmyki, gm. Ceranów, gm. Jabłonna Lacka, miasto i gmina Kosów Lacki, gm. Repki, gm. Sabnie, gm. Gmina Sterdyń

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości