Reklama

Laboratoria Inspekcji Sanitarnej w Siedlcach i Radomiu uruchamiają diagnostykę w zakresie SARS-CoV-2

07/05/2020 13:59
W związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą zachorowań na COVID-19 w województwie mazowieckim dzięki zaangażowaniu dr Konstantego Radziwiłła, Wojewody Mazowieckiego i dr Krzysztofa Skórczewskiego, Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz wsparciu Ministerstwa Aktywów Państwowych laboratoria powiatowej inspekcji sanitarnej w Radomiu i w Siedlcach są w trakcie uruchamiania pracowni diagnostycznych w kierunku SARS-CoV-2. Badania ruszą lada dzień. W miniony poniedziałek laboratoria wystąpiły do Ministerstwa Zdrowia o wpisanie jednostek do oficjalnego rejestru laboratoriów realizujących diagnostykę w kierunku SARS-CoV-2. Badania laboratoryjne będą realizowanie z zastosowaniem najnowocześniejszego sprzętu, który został zakupiony do obu pracowni dzięki wsparciu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Dzięki zakupowi przez GPW nowej aparatury, laboratoria w Siedlcach i w Radomiu będą mogły wesprzeć realizację badań na terenie powiatu siedleckiego i radomskiego oraz powiatów ościennych, zwiększając tym samym możliwości obecnie dostępne w województwie. W ciągu doby będą w stanie wykonać około 50 testów. Dzięki temu zwiększymy szanse na skuteczniejszą walkę z epidemią COVID-19. Rozszerzenie możliwości diagnostycznych w województwie jest nieodzowne, biorąc pod uwagę jego duży obszar i gęstość zaludnienia.  Rzecznik Prasowy Wojewody Mazowieckiego
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości