Przedszkole Samorządowe nr 2 w Łosicach już po raz drugi realizuje program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Celem programu jest min. kształtowanie w dzieciach w wieku przedszkolnym szacunku do otaczającej przyrody, zdobywanie wiedzy o chronionych gatunkach zwierząt, poznawanie odżywczych wartości owoców i warzyw, uczenie wprowadzania ich do jadłospisu w różnorodnych postaciach, wyrabianie nawyków segregowania śmieci, zachęcanie do oszczędzania wody i energii elektrycznej.
Każda grupa przedszkolna realizuje, w wybranym przez siebie czasie, zajęcia o tematyce przyrodniczej i ekologicznej w oparciu o materiały edukacyjne. Grupa V z naszego przedszkola, w ramach programu, bawiła się realizując tematy: „Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury – Zielony Dzień” oraz „ Dzień Marchewki – Pomarańczowy Dzień”.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Informacja i foto: Anna Taras
[nggallery id=190]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze