Z okazji uroczystości obchodów 94. rocznicy powołania Policji Państwowej 25 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Łosicach otrzymało mianowanie na wyższy stopień policyjny. Awansowany został komendant Powiatowy Policji w Łosicach mł. insp. Dariusz Borkowski, który otrzymał stopień inspektora. Awans na stopień inspektora Policji Komendant Powiatowy Policji w Łosicach otrzymałz rąkMinistra Spraw Wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza i Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Działoszyńskiego podczas Mazowieckich obchodów Święta Policji, w których wziął udział prezydent RP Bronisław Komorowski . Dzisiaj (tj. 27.07) o godz. 12.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Łosicach policjanci odebrali z rąk Komendanta Powiatowego Policji nominacje na wyższe stopnie policyjne. Uroczystości poprzedzone były mszą świętą odprawioną w Kościele p. w. Trójcy Świętej w intencji policjantów, pracowników policji i ich rodzin. W odchodach Święta Policji wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, miejscowej prokuratury oraz instytucji współpracujących z Policją. Wszyscy zaproszeni goście złożyli funkcjonariuszom gratulacje i podkreślili, jak ważna jest ich służba. Inspektor Dariusz Borkowski podkreślił, że dzisiejszy dzień to doskonały moment, aby podziękować policjantom za poświęcenie w służbie. Skierował słowa podziękowania dla policjantów i policjantek, którzy z pełnym zaangażowaniem i oddaniem czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu. Dodał, że to oni podczas wielu interwencji niejednokrotnie narażają swoje zdrowie i życie. O tym, że służba policyjna w ostatnich latach jest szczególnie niebezpieczna nie trzeba nikogo przekonywać.. Komendant Powiatowy Policji w Łosicach życzył funkcjonariuszom, aby ich trud i zaangażowanie znajdowały uznanie mieszkańców, a policyjny mundur otaczał społeczny szacunek. Wyrazy wdzięczności skierował również do rodzin policjantów, bez wsparcia i wyrozumiałości, których ich służba byłaby niemożliwa. To oni żyją w obawie, czy funkcjonariusze wrócą ze służby cali i zdrowi. Najlepsze życzenia przekazał także pracownikom cywilnym łosickiej komendy. Od ich pracy w dużej mierze zależy sprawne funkcjonowanie naszej jednostki. Słowa podziękowania skierował również do przedstawicieli samorządów lokalnych za wspieranie naszych inicjatyw, prokuratorów, strażaków, straży miejskiej oraz innych przedstawicieli instytucji współpracujących z Nami – dziękował za owocną i konstruktywną współpracę. Na koniec życzył funkcjonariuszom dużo zdrowia i pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji zawodowej oraz sukcesów w służbie.
WYKAZ FUNKCJONARIUSZY KPP ŁOSICEODZNACZONYCH ORAZMIANOWANYCH NA WYŻSZE STOPNIEW 2013 r.BRĄZOWE ODZNACZENIE ZASŁUŻONY POLICJANT -asp. szt. Szczepan Cieciera NA INSPEKTORA POLICJI - mł. insp. Dariusz Borkowski NA KOMISARZA POLICJI - podkom.Wiesław Ślusarczyk NA ASPIRANTA SZTABOWEGO POLICJI - st.asp. Sławomir Kalużny NA STARSZEGO ASPIRANTA POLICJI - asp. Gustaw Kurowski - asp. Adam Kamiński - asp. Sławomir Jakubiak - asp. Piotr Jakoniuk NA ASPIRANTA POLICJI -mł. asp. Mirosław Łukijaniuk NA MŁODSZEGO ASPIRANTA POLICJI - sierż.szt. Roman Jankiewicz - sierż.szt. Edwin Radzikowski - sierż.szt. Wojciech Zbrzeźniak - sierż.szt. Mariusz Wróbel NA SIERŻANTA SZTABOWEGO POLICJI - st. sierż. Krzysztof Jakubiak - st. sierż. Sylwester Kosiński - st. sierż. Artur Pluta - st. sierż. Marcin Raczuk NA STARSZEGO SIERŻANTAPOLICJI - sierż. Katarzyna Zaniewicz NA SIERŻANTA POLICJI - st. post. Łukasz Paczóski NA STARSZEGO POSTERUNKOWEGO POLICJI - post. Łukasz Daniluk - post. Weronika Wujek - post. Marcin Wierzbicki - post. Krzysztof Godun - post. Andrzej Jasiński - post. Edyta Kowalczyk - post. Kisieliński Maciej asp. Tomasz Zozula KPP Łosice
Komentarze