Reklama

Kolizje i wypadki

26/10/2015 10:11

W zeszłym tygodniu funkcjonariusze straży pożarnej interweniowali w następujących zdarzeniach:

W dniu 19.10.2015 r. o godz. 1929 Stanowisko Kierowania KP PSP otrzymało zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów na skrzyżowaniu DK nr 19 z drogą powiatową w miejscowości Ostromęczyn. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy SP.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono zderzenie ciężarowego MANa z osobowym Mercedesem. Osoby podróżujące samochodami nie odniosły żadnych obrażeń i same opuściły rozbite pojazdy. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów. Ponieważ nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych zastosowano sorbent oraz neutralizator. Po zakończonych działaniach udrożniono przejazd drogą krajową. Straty w rozbitych pojazdach oszacowano na kwotę 10 tys. zł.

Reklama

Dnia 23.10.2015 r. około godz. 1240 doszło do czołowego zderzenia dwóch aut osobowych na DK nr 19 w miejscowości Ostromęczyn. SKKP zadysponowało do zdarzenia 1 zastęp z JRG oraz trzy zastępy OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono dwie osoby poszkodowane znajdujące się poza pojazdami którym pomocy udzielał już zespół ratownictwa medycznego. Zablokowany całkowicie był przejazd drogą krajową. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem na objazdach wyznaczonych przez Policję. Straty oszacowano na kwotę 10  tys. zł.

W dniu 23.10.2015 r. o godz. 1807 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło w miejscowości Niemojki. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy SP. Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, iż doszło do zderzenia trzech aut osobowych. Wszystkie podróżujące nimi osoby samodzielnie je opuściły. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsca zdarzenia. ZRM udzielił pomocy czterem poszkodowanym po czym jedną z nich przewiózł do szpitala. Po wykonaniu czynności przez Policją miejsce zdarzenia uprzątnięto. Straty oszacowano na kwotę 15 tys. zł.

Reklama

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego prosimy o wyczyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie przewodów wentylacyjnych w państwa domach.

Informację sporządził: Dyżurny SKKP mł. ogn. Łukasz Marczuk

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości