W dniu 29 października 2014 roku w kompleksie leśnym koło wsi Rusków funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Sarnaki w trakcie wykonywania czynności służbowych znaleźli łosia złapanego na wnyk. Pomimo niezwłocznie podjętych wraz z policją działań zwierzęcia nie udało się uratować.
Strażnicy Leśni o fakcie tym powiadomili Komendę Policji w Łosicach. Zwierzę około 300 kilogramowy samiec zostało złapane za tylną kończynę metalową linką umocowaną do drzewa. Było bardzo wycieńczone, na miejscu było widać, że długo walczyło o odzyskanie wolności. Pomimo natychmiastowych działań nie udało się go uratować. Policjanci dokonali oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Obecnie prowadzone są intensywne czynności zmierzające do ustalenia i ukarania kłusownika, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
asp. Tomasz Zozula KPP Łosice
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze