Reklama

Kto kłusuje?

30/10/2014 11:48

W dniu 29 października 2014 roku w kompleksie leśnym koło wsi Rusków funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Sarnaki w trakcie wykonywania czynności służbowych znaleźli łosia złapanego na wnyk. Pomimo niezwłocznie podjętych wraz z policją działań zwierzęcia nie udało się uratować.

Strażnicy Leśni o fakcie tym powiadomili Komendę Policji w Łosicach. Zwierzę około 300 kilogramowy samiec zostało złapane za tylną kończynę metalową linką umocowaną do drzewa. Było bardzo wycieńczone, na miejscu było widać, że długo walczyło o odzyskanie wolności. Pomimo natychmiastowych działań nie udało się go uratować. Policjanci dokonali oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Obecnie prowadzone są intensywne czynności zmierzające do ustalenia i ukarania kłusownika, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

asp. Tomasz Zozula KPP Łosice

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości