Wszystko zaczęło się latem 2010 roku. Będąc bardzo wczesnym rankiem na dworze zobaczyłem 2 duże, biało-czerwone, czterosilnikowe samoloty zbliżające się jeden po drugim ze wschodu. Nie mając żadnej wiedzy zacząłem przeszukiwać fora lotnicze, aby pogłebić swoją wiedzę na ten temat. Okazało się, że były to 2 Airbusy A380 Australijskich linii Qantas lecące do Londynu. Od tego momentu moje zainteresowanie w bardzo szybkim tępie zaczęło się rozwijać. Poszerzanie swojej wiedzy na temat lotnictwa, rady kolegów z forum, z biegiem czasu chciałem zacząć robić zdjęcia maszynom przelatującym w mojej okolicy. W miarę możliwości kupowałem sprzęt do robienia zdjęć. Najpierw był to zwykły kompakt i lornetka. Aktualnie fotografuję zestawem w skład którego wchodzi lustrzanka Canon EOS 40D, soczewka barlowa 2x i teleskop Sky Watcher 1200mm, co daje 3840mm ogniskowej. Taki zestaw pozwala na dokładną obserwację maszyn znajdujących się 10-12 kilometrów nad nami ;)
[half]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/01/sam1.png" width="300" height="300" linkstyle="pp"]
[/half]
[half_last]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/01/sam2.png" width="300" height="300" linkstyle="pp"]
[/half_last]
[half]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/01/sam3.png" width="300" height="300" linkstyle="pp"]
[/half]
[half_last]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/01/sam4.png" width="300" height="300" linkstyle="pp"]
[/half_last]
[half]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/01/sam5.png" width="300" height="300" linkstyle="pp"]
[/half]
[half_last]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/01/sam6.png" width="300" height="300" linkstyle="pp"]
[/half_last]
Komentarze