Reklama

Jedziemy na wycieczkę - WAKACJE!!!

30/06/2012 17:56
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2012/06/DSC01008.jpg" width="400" height="400" linkstyle="pp"] Rozpoczął się długo wyczekiwany czas wakacji. Wielu z nas opuszcza Łosice i udaje się na wypoczynek do różnych zakątków Polski bądź Europy. Wielu z nas również decyduje się podróżować najpopularniejszym środkiem transportu – samochodem.  Decydując się na jazdę samochodem musimy pamiętać o wielu bardzo ważnych czynnikach, które decydują o bezpieczeństwie i komforcie naszej podróży.   JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ… O CZYM MUSIMY PAMIĘTAĆ? Wyjeżdżając na wakacyjny wypoczynek musimy pamiętać o tym, że różne sytuacje spotkają nas na drodze. Po Łosicach jeździmy „na pamięć”, ale gdy wyjedziemy dalej, możemy mieć problemy z właściwym poruszaniem się po miastach – szczególnie w dużych aglomeracjach. Warto więc zwracać uwagę na znaki i sygnały drogowe!   CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ? - w Polsce (jak i na Słowacji, Węgrzech, Czechach, Ukrainie itp.) mnóstwo dróg wojewódzkich oraz krajowych przebiega przez wsie i centra miast. Kierowca musi być świadomy tego, że w każdej chwili na jezdnię może wbiec dziecko, pieszy lub zwierzę. - złej nawierzchni i oznakowania dróg – (albo znaków przy drogach nie ma wcale, albo jest ich natłok) - remontów na drogach, a więc napotkać możemy ruch wahadłowy, utrudnienia w ruchu i ograniczenia prędkości - niestrzeżonych przejazdów kolejowych - szczególnie niebezpiecznych miejsc – tzw. „czarnych punktów” - nieznajomości dróg - obecności dużych samochodów ciężarowych - zmęczenia kierowcy, a także zagrożeń płynących ze strony innych kierowców (np. zaśnięcie bądź zmęczenie i zła ocena sytuacji) - kontroli radarowych   CO ZALECAMY? - zaopatrzyć się w nawigację GPS - zaopatrzyć się w CB radio – bardzo przydatne! - dobrze zaplanować trasę - wyruszać w podróż w niedzielę, ponieważ jest mniejszy ruch samochodów ciężarowych oraz mniejsza ilość pojazdów osobowych (ogólnie) - przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny pojazdu - robić przerwę w jeździe (co ok. 2 godz. – postój od 10 – 15 min.) - stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników drogi - przygotować się fizycznie jak i psychicznie do podróży    

Na czas wakacyjnego podróżowania życzymy wszystkim kierowcom „szerokości i przyczepności”, bezpiecznego dotarcia do celu i udanego wypoczynku.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości