W tym roku już po raz dziewiąty fotografowie-amatorzy, mieszkający lub uczący się na Mazowszu staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Nabór prac trwa do 16 czerwca 2014 r.
Nowością w tegorocznej edycji jest dwu etapowość konkursu.
W pierwszym etapie Jury wybierze nie więcej niż dziesięć wyróżniających się prac, których autorzy wezmą udział w organizowanych wspólnie z ASP w Warszawie we wskazanym terminie we wrześniu br. 2-3 dniowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych. W drugim etapie spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów Jury wybierze 3 zwycięskie prace. Zwycięzcy zostaną wyróżnieni podczas finałowej gali i otrzymają nagrody. Zasady i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.mazovia.pl .
Najważniejsze informacje w skrócie:
Konkurs odbywa się w jednej kategorii tematycznej: „Turystyczne Mazowsze” oraz w dwóch kategoriach wiekowych: 1) do 16 roku życia (włącznie), 2) powyżej 16 roku życia. Konkurs przeznaczony jest dla amatorów. Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w konkursie jest złożenie formularza zgłoszeniowego dla właściwej kategorii wiekowej (stanowiącego załączniki do regulaminu) wraz z fotografiami. Zgłoszenia wraz z fotografiami oraz płytą CD/DVD należy składać w terminie do 16 czerwca 2014 r. w zapieczętowanej kopercie z dopiskiem: „KONKURS FOTOGRAFICZNY „MAZOWSZE BLISKIE SERCU”: 1) osobiście w sekretariacie Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Okrzei 35 w Warszawie – odacie złożenia wniosku decyduje data wpływu, 2) lub drogą pocztową na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Kultury, Promocji i Turystyki, ul. Okrzei 35, 03 – 715 Warszawa – odacie złożenia wniosku decyduje data stempla pocztowego bądź stempel nadania w przypadku przesyłki kurierskiej. 3) Zgłoszenia złożone poza terminem określonym dla danej edycji konkursu, nie będą rozpatrywane. Zgłaszane do konkursu fotografie oraz płytę CD z nagranym zdjęciem należy opisać na odwrocie, wskazując: 1) imię i nazwisko autora fotografii, 2) tytuł zdjęcia. Placówki edukacyjne (np. szkoły, ośrodki szkolno-wychowawcze, domy kultury, kółka zainteresowań itp.) mogą nadsyłać zbiorczo fotografie uczniów/wychowanków na konkurs, przy czym fotografia każdej osoby wraz z formularzem zgłoszeniowym musi być wyraźnie rozdzielona (osobna koperta z imieniem i nazwiskiem każdego uczestnika wewnątrz jednej koperty zbiorczej). Nagrodami w konkursie są: 1) I nagroda – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego o wartości 600zł; 2) II nagroda – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego o wartości 500zł; 3) III nagroda – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego o wartości 400zł; 4) nagroda publiczności - internautów – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego o wartości 400zł.UWAGA! Pełna informacja na temat zasad konkursu oraz wzory formularzy zgłoszeniowych znajdują się w regulaminie. Prace nie spełniające wymogów formalnych nie zostaną dopuszczone do konkursu. Formuła konkursu nie przewiduje możliwości składania prac grupowych.
Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać pod nr tel. (22) 59 79 532 lub wysyłając pytania na adres e-mail: [email protected] .



Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze