
Już po raz kolejny Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu organizuje i przeprowadza eliminacje wojewódzkie II stopnia do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji -- Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku ".
Tym razem zawody odbyły się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Startowały 22 drużyny reprezentujące wszystkie Komendy Miejskie i Powiatowe garnizonu mazowieckiego. Funkcjonariusze, którzy na co dzień zapewniają bezpieczeństwo obywatelom na ulicach miast, podczas eliminacji wojewódzkich musieli wykazać się znajomością wiedzy zawodowej, stosowaniem techniki obezwładniania osób, sprawnością fizyczną podczas pokonywania policyjnego toru przeszkód oraz umiejętnościami strzeleckimi - strzelanie sytuacyjne. Turniej jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę patrolowo-interwencyjną, którzy są szczególnie blisko ludzkich problemów, pojawiają się, kiedy potrzebna jest pomoc, a ich obecność na ulicach decyduje o spokoju i bezpieczeństwie mieszkańców.Ze służbą wiąże się wiele oczekiwań, od niej zależy ocena pracy Policji i poziom społecznego zaufania do jej działań. Policjanci poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, by jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

st. asp. Tomasz Zozula KPP Łosice
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze