Wczoraj pisaliśmy o watasze psów biegających w okolicy ul.: Szkolnej, Staszica, Kolejowej, Słowackiego. Jeden z naszych użytkowników w trosce o bezpieczeństwo swoje i mieszkańców Łosic, a w szczególności dzieci i młodzieży uczęszczającej do Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach oraz Przedszkola Samorządowego Nr 2 przysłał nam maila z informacją o agresywnych psach w tej okolicy.
Podczas próby ustalenia działań ze strony organów zobowiązanych do zabezpieczenia tych zwierząt zadzwoniliśmy do Komendanta Straży Miejskiej w Łosicach - Tomasza Zienkiewicza, który jak się okazało już był poinformowany o problemie. Komendant powiedział, że od wczoraj prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia właścicieli agresywnych psów, udało się w dniu wczorajszym odnaleźć jednego z właścicieli, który mieszka przy ul. Mickiewicza. Zwierzak powodowany zewem natury bez wiedzy właścicielki opuścił posesję na której zamieszkiwał. Sytuacja na bieżąco jest monitorowana przez strażników miejskich, którzy wzmożyli patrole w tamtych rejonach. Komendant powiedział, że straż miejska dołoży wszelkich starań by zabezpieczyć te zwierzęta a przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Jednocześnie apelujemy aby właściciele tych psów zadbali o należytą opiekę nad swoimi pupilami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze