Reklama

GIMNAZJUM NR 2 W ŁOSICACH ZWIEDZA PARYŻ

21/05/2015 09:50

Do naszej redakcji wpłynął reportaż z wyprawy łosickich gimnazjalistów do Paryża. Młodzi ludzie chcieliby podzielić się z Państwem swoimi wrażeniami. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z pięknej wyprawy.

W dniach 25-30 kwietnia uczniowie Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Łosicach wzięli udział  w zorganizowanej przez nauczyciela języka francuskiego p. Agnieszkę Zych wycieczce do Paryża.

Pierwszy dzień naszego pobytu w stolicy Francji rozpoczęliśmy od pobytu  w Eurodisneylandzie, gdzie czekało nas wiele niesamowitych atrakcji. Każdy z nas znalazł coś dla siebie. Największa popularnością cieszyły się Kraina Piratów i kolejki górskie Indiany Jones. Odwiedziliśmy również Dom Strachów, pałac Królewny Śnieżki. Atrakcją dnia była parada bohaterów bajek i kreskówek Walta Disneya, która przeszła główną ulicą Disneylandu.

Reklama

W niezwykłej stolicy Francji zobaczyliśmy bogactwo muzeum w Wersalu, słynne Champs Elysees (Pola Elizejskie) z Łukiem Triumfalnym, podziwialiśmy panoramę miasta z Wieży Eiffel’a, spacerowaliśmy po ogrodach Tuileries do Luwru, odwiedziliśmy katedrę Notre Dame, Pałac Inwalidów, dzielnicę łacińską oraz bazylikę Sacre Coeur.

Wspaniałym przeżyciem był również rejs po Sekwanie. Oczarowały nas budowle wybrzeża, opowieści przewodnika i płynące zewsząd francuskie melodie. Odwiedziliśmy również grób naszego wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina oraz nagrobki innych światowych sław (spełniliśmy marzenie jednej z uczestniczek wycieczki i zobaczyliśmy grób Jima Morrisona, lidera zespołu The Doors.

Reklama

Dla każdego z uczestników pobyt w Paryżu to niezapomniane wrażenia i tysiące pamiątkowych zdjęć. Najbliżsi zostali obdarowani symbol Paryża i Francji – miniaturową wieżą Eiffla. Wszyscy wrócili z nadzieją, że jeszcze raz odwiedzą to magiczne miasto.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, dzięki którym mamy te niezapomniane wspomnienia:  rodzicom, opiekunom:  Irenie Nestioruk, Annie Iliasiuk, Edycie Kucewicz i  Rafałowi Lipińskiemu.

Jesteśmy wdzięczni sponsorom naszej wycieczki: BURMISTRZ MIASTA I GMINY ŁOSICE P. MARIUSZ KUCEWICZ, MONIKA I PIOTR GŁUCHOWSCY – GŁUCHOWSKI GROUP NOWOSIELEC, ELŻBIETA I WALDEMAR KOSIERADZCCY - FIRMA KORADEX, JAN KOBYLIŃSKI HURTOWNIA KWIATÓW SZTUCZNYCH JANKO, KRZYSZTOF RUMIK, MIECZYSŁAW GŁUCHOWSKI, TADEUSZ KICKO – FIRMA ROLMIX, AGNIESZKA ZYCH, IRENA NESTIORUK, EDYTA KUCEWICZ, ANNA ILIASIUK, RAFAŁ LIPIŃSKI.

Reklama

Tekst i foto: Agnieszka Zych, Irena Nestioruk

[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157653183407682]

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości