Reklama

Finalistki etapu diecezjalnego Olimpiady o św. Maksymilianie Marii Kolbe

23/03/2015 10:07

5 marca 2015 r. odbył się siedlecki etap diecezjalny IX Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie, której współorganizatorem był klasztor Ojców Franciszkanów w Siedlcach. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pisali konkursowe testy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach. Następnie uczestnicy Olimpiady wzięli udział w Mszy św. Na koniec zostały ogłoszone wyniki. Finalistkami etapu diecezjalnego zostały uczennice Stefaniuk Agata, Popławska Marta kl. IIIa oraz Dzierżanowska Zofia kl.Ia  z Zespołu Szkól Nr 1 Gimnazjum Nr 1 w Łosicach.

Celem Olimpiady było:

Reklama
przybliżenie młodzieży postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego; odnoszenie zdobytej wiedzy o św. Maksymilianie do współczesności i inspiracja własnych zachowań na wzór Świętego; wyzwalanie i kształcenie pragnienia poznania Pisma Świętego oraz interpretacja treści Ewangelii prowadzące do ugruntowania prawdy, że „na początku było Słowo, a Słowo było u Boga”; zainteresowanie młodzieży wiedzą religijną; odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów.

Tekst i Foto: Joanna Olizaruk

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama