Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny pokazał, że Łosice potrafią grać razem w dobrym celu

Zaczęło się jak co roku – od puszek i wolontariuszy na ulicach miasta oraz w całym powiecie. Z czasem dołączył zapach domowych wypieków, muzyka płynąca ze sceny i licytacje, które przyciągały kolejnych uczestników finału. Wieczorem pozostał już konkret, który nie potrzebuje komentarza – 40.800 zł zebrane przez łosicki sztab i poczucie, że wspólne działanie znów przyniosło realny efekt. Łosice po raz kolejny zagrały razem.

25 stycznia 2025 roku w Łosickim Domu Kultury odbyły się finałowe koncerty oraz wydarzenia towarzyszące. Już od rana dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz ciast i pierogów przygotowanych przez KGW Szalone Niemojki, KGW Niemojki, Lokalnych Aktywistów „B” z Biernat oraz KGW Świniarów. Dzięki samemu kiermaszowi wynik zbiórki zwiększył się o ponad 5.600 zł.

Od wczesnych godzin porannych na terenie miasta i powiatu kwestowali wolontariusze. W tym roku łosicki sztab liczył 22 osoby. Najwyższe kwoty w orkiestrowych puszkach zebrali:

  • Amelia Szysz - 3.477 zł,
  • Jan Sawczuk - 3.100,92 zł,
  • Amelia Antoniuk - 2.928,62 zł,
  • Julita Omelańczuk - 2.894,87 zł.

Na scenie Łosickiego Domu Kultury zaprezentowali się Wiola Latus, Indigo Dance Art Factory Łosice, Urbi Solo Act, Popsuły, Żelki oraz Przedświt. Koncerty i licytacje w dynamiczny i pełen energii sposób poprowadzili Kamil Sakowski oraz Szymon Kozłowski.

W holu głównym ŁDK swoje stoisko profilaktyczne przygotowali policjanci z KP Policji w Łosicach. Z kolei przed budynkiem oraz w jego wnętrzu obecni byli druhowie z OSP Niemojki, którzy aktywnie wspierali przebieg wydarzenia.

O godzinie 18:00 uczestnicy finału wspólnie obejrzeli symboliczne „Światełko do nieba” w wykonaniu Łosickich Morsów – Mors Ofkors Łosice.

Podziękowania kierowane są także do wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w organizację finału oraz do sklepów i miejsc, w których ustawione były puszki stacjonarne: Sklepu Spożywczo-Przemysłowego Grzegorza Biernackiego, Kwiaciarni Art-Decor Pawła Czmocha, Łosickiego Domu Kultury, NSP i NP im. Janusza Korczaka w Szydłówce, pracowników ŁDK, radnych Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Łosice oraz Amelki Poznańskiej.

Szczególne podziękowania należą się szefowej Sztabu WOŚP #1158 w Łosicach – Dorocie Kozłowskiej, za ogrom pracy, zaangażowanie i determinację w przygotowaniu finału, który pod względem organizacyjnym nie należał do najłatwiejszych.

Łosicki sztab zebrał łącznie 40.800 zł.

Celem 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było wsparcie leczenia chorób przewodu pokarmowego u dzieci, realizowane pod hasłem „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”.

Grać będziemy do końca świata i jeden dzień dłużej.

Autor: Szymon Kozłowski
Fot.: Łosicki Dom Kultury

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/02/2026 13:09

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Najnowsze wiadomości