Reklama

Drugie w naszym powiecie ognisko ASF

13/09/2016 10:54

Potwierdzono drugie ognisko Afrykańskiego Pomoru Świń w naszym powiecie, tym razem w Nowych Szpakach. Stado liczące 60 sztuk zostało wybite i zutylizowane. Jak podaje Roman Kasprowicz Podinspektor ds. obronnych, OC i ZK w Starostwie Powiatowym w Łosicach trwa aktualizacja map zagrożeń. Proponuje się wprowadzenie dodatkowych oznaczeń stref zagrożeń (strefa różowa) z których Hodowcy będą mogli wywozić i przywozić trzodę chlewną jedynie w przypadku posiadania opinii weterynarza. Ponadto rozważa się stworzenie chłodni mobilnej, której zadaniem ma być odbiór padłych dzików z terenów łowczych.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości