Reklama

Czy to było podpalenie?

13/01/2014 14:54

W dniu 12.01.2014 o godz. 20:25 PSK Łosice przyjęło zgłoszenie o pożarze stodoły drewnianej w miejscowości Nowodomki gm. Platerów.

Do działań zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej, dwa zastępy na miejsce pożaru przyjechały samodzielnie bez wezwania. W trakcie dojazdu pierwszego zastępu na miejsce pożaru, cały obiekt znajdował się w ogniu, zagrożone były dwa sąsiednie budynki gospodarskie. W pierwszej fazie działań ratowniczo-gaśniczych podano dwa prądy wody w obronie sąsiednich budynków gospodarskich oraz dwa prądy w ataku na palącą się stodołę. W chwili dojazdu kolejnych zastępów OSP podano kolejne prądy wody w ataku. Po zawaleniu się konstrukcji dachu i ścian prace ratowników polegały na rozbiórce i dogaszaniu obiektu. Spaleniu uległ budynek stodoły, zgromadzona w nim słoma w ilości ok. 500m3 oraz drobny sprzęt rolniczy. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było podpalenia. Postępowanie w sprawie ustalenia sprawcy prowadzi KPP w Łosicach. Straty oszacowano na kwotę 30 tys. zł.

Reklama

Informację sporządził: Dyżurny Operacyjny Powiatu st. kpt. Mirosław Leszczuk

Foto: Marcin Bobryk

[nggallery id=129]

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości