Reklama

Ćwiczenia manewrowe „Mężenin 2017"

24/04/2017 13:44

21 kwietnia 2017 r.  od godz. 11:00 na terenie kompleksu leśnego Leśnictwa Drażniew w Nadleśnictwie Sarnaki odbyły się Ćwiczenia manewrowe „Mężenin 2017" służb ratowniczych powiatu łosickiego i siedleckiego oraz sił i środków Kompani Gaśniczej „Siedlce" WOO (Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego).

Ćwiczenia miały na celu:

sprawdzenie skuteczności systemu alarmowania pododdziałów MBO (Mazowieckiej Brygady Odwodowej). sprawdzenie gotowości operacyjnej Kompanii Gaśniczej „Siedlce” WOO, doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych na terenach kompleksów leśnych, doskonalenie dowodzenia na szczeblu poziomu taktycznego, sprawdzenie i doskonalenie działania systemu łączności.

Ćwiczenia przeprowadzono w oparciu o siły i środki z terenu woj. mazowieckiego:

Kompania Gaśnicza „Siedlce” WOO; wydzielone siły i środki KSRG z terenu powiatu siedleckiego, wydzielone siły i środki z terenu powiatu łosickiego, pracowników Nadleśnictwa Sarnaki, Powiatowego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego Starosty Powiatu Łosickiego.

Ogółem w ćwiczeniach wzięło udział ponad 30 pojazdów pożarniczych oraz 200 strażaków.

Sztabem, który został powołany na okres ćwiczeń kierowali dowódcy z PSP, Roman Kasprowicz – Inspektor ds. obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego w Łosicach, przedstawiciele Nadleśnictwa oraz władz samorządowych z powiatu łosickiego i siedleckiego.

Reklama

[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157679825000053]

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości