Reklama

Burza wśród letników

28/02/2013 16:52

Właściciele domków letniskowych w Gminie Sarnaki boją się o przyszłość swoich letnisk. Ich obawy budzi nowa ustawa śmieciowa, która wchodzi w życie 1 lipca 2013 roku. Na jej mocy odpowiedzialność za usuwanie odpadów spadnie na właścicieli posesji. Do tej pory zajmowała się tym gmina, teraz wczasowicze będą musieli podpisać umowy we własnym zakresie. W czym problem? - Teoretycznie każdy z właścicieli będzie musiał podpisać umowę, ale konsekwencje jej braku nie są sprecyzowane. Co z tymi, którzy przyjeżdżają odpocząć na kilka dni, bądź po prostu nie wiedzą kiedy będą mogli pozwolić sobie na urlop? Mają płacić za dwa miesiące? A może za tydzień w którym wcale nie przyjadą nad Bug? Nie oszukujmy się takie osoby będą płacić za wywóz śmieci, ale tylko tam gdzie mieszkają na stałe. Na wczasach mogą je po prostu wywieźć do lasu. Wątpliwości budzą też opłaty: - Płacimy najwyższe podatki w gminie, a teraz będziemy musieli dokładać do śmieci. Czy Pan Wójt i Rada Gminy obniży nam w tym przypadku opłatę gruntową? W tej sytuacji nie dziwi postawa właścicieli domków w nadbużańskim Fronołowie, którzy chcą zabezpieczyć się przed możliwą plagą śmieci i wysokich opłat. Snują m.in plany powołania stowarzyszenia, które będzie reprezentowało ich interesy w negocjacjach z gminą oraz firmami utylizującymi i znajdzie najkorzystniejszy sposób naliczania opłat. - Gmina jak na razie bagatelizuje nasze uwagi i dlatego chcemy wziąć sprawy w swoje ręce, aby nie zalała nas plaga śmieci - podsumowują letnicy.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości