Od 4 kwietnia na terenie powiatu łosickiego - w gminach Platerów, Sarnaki, Stara Kornica - służby weterynaryjne, leśnicy oraz wojsko prowadzą poszukiwania padłych dzików. Roman Kasprowicz Podinspektor ds. obronnych, Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego w Powiecie Łosickim poinformował nas, że 04.04 znaleziono 2 dziki w tym 1 znaleziony przez Wojskowe Zgrupowanie Zadaniowe oraz jeden wyciągnięty przez OSP Sarnaki z rzeki Bug. 05.04 znaleziono kolejne 4 padłe dziki. Według stanu na godzinę 16:30 6.04 odnaleziono przez Wojskowe Zgrupowanie Zadaniowe jeszcze jedno padłe zwierzę. Poszukiwania trwają.
.
Fot. zdjęcia z rozpoczęcia działań: Nadleśnictwo Sarnaki.
[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157680276829701]
Komentarze