Gmina Łosice dostała dofinansowanie na projekt : ,,Biały Orlik" , prawdopodobnie przy LO nr 1 w Łosicach powstanie lodowisko. Nawet przy temperaturach dodatnich będzie otwarte.
[full]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2012/10/bialy-orlik.jpg" width="300" height="300" linkstyle="pp"]
[/full]
Biały Orlik informacje ogólne:
PILOTAŻOWY PROGRAM BUDOWY SKŁADANYCH LODOWISK SEZONOWYCH ORAZ LODOWISK STAŁYCH BIAŁY ORLIK
CELE I ZADANIA PROGRAMU
Mając na uwadze rozwój oraz popularyzację sportów zimowych, Ministerstwo Sportu i Turystyki wdraża pilotażowy program obejmujący budowę składanych lodowisk sezonowych oraz lodowisk stałych. Lodowiska muszą zostać umiejscowione na terenie kompleksu sportowego, powstałego w ramach programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. Lodowiska składane montowane powinny być na boiskach o nawierzchni poliuretanowej (zbudowanych na podłożu przepuszczalnym), natomiast lodowiska stałe zrealizowane powinny zostać w innym miejscu w bezpośrednim sąsiedztwie Orlika, zapewniającym możliwość należytego ich wykonania. Podstawowym warunkiem przystąpienia do programu jest założenie, że budowa obiektu będzie współfinansowana z budżetu jednostki samorządu terytorialnego. Obiekt będzie ogólnodostępny
Cele programu:
1. udostępnienie społeczeństwu nowoczesnych lodowisk;
2. popularyzacja zimowych dyscyplin sportowych takich jak łyżwiarstwo i hokej;
3. upowszechnienie jazdy na łyżwach poprzez jakościową poprawę infrastruktury sportowej
Komentarze