28 listopada rozpoczęto prace nad powstaniem białego orlika przy Zespole Szkół nr 1 w Łosicach. Lodowisko będzie miało powierzchnię 500 m2.
Ponieważ powstaje w miejscu istniejącego orlika posiada pełną infrastrukturę, ogrodzenie i oświetlenie, dzięki czemu mieszkańcy Łosic będą mogli z niego korzystać w godzinach wieczornych. W ramach zajęć szkolnych obiekt będzie dostępny nieodpłatnie, natomiast poza nimi za niewielką opłatą. Przy lodowisku funkcjonować będzie wypożyczalnia łyżew. Biały Orlik przy zespole szkół nr 1 w Łosicach będzie lodowiskiem składanym sezonowym. Powstanie obiektu będzie dofinansowane w 50% ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zgodnie z założeniami organizatorów prace powinny zakończyć się w połowie grudnia, miejmy nadzieję, że śnieżna i mroźna aura nie wpłynie na odroczenie tego terminu.
Komentarze