Reklama

Bezpieczeństwo osób starszych: szkolenia dla liderów Mazowieckiej Akademii Seniora

30/10/2014 12:00

Zwiększenie bezpieczeństwa, promocja zdrowego stylu życia i ochrona konsumencka – to najważniejsze cele programu. W Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach przeszkolonych zostanie 20 seniorów - liderów, którzy pomogą nawiązać współpracę ze środowiskami seniorów. Podczas zajęć poruszane będą m.in. kwestie kradzieży „na wnuczka”, zdrowego stylu życia, praw konsumentów czy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dotychczas w ramach Akademii przeszkolono w województwie ponad 50 seniorów.

Zajęcia z seniorami poprowadzą policjanci, strażacy, inspektorzy inspekcji handlowej, farmaceutycznej, sanitarnej oraz pracownicy Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Po zakończeniu szkolenia liderzy otrzymają certyfikat oraz zostaną zaopatrzeni w pakiet informacyjny, zawierający dane kontaktowe do osób – koordynatorów projektu z poszczególnych instytucji. Szkolenie obejmuje liderów z: Siedlec, Wyszkowa, Węgrowa, Łosic, Ostrowi Mazowieckiej, Sokołowa Podlaskiego i Garwolina.

Reklama

„Mazowiecka Akademia Seniora” powstała w ramach utworzonej przez wojewodę mazowieckiego, jedynej w Polsce, grupy zadaniowej ds. seniorów działającej przy zespole Razem Bezpieczniej. Jego inicjatorem jest Komenda Stołeczna Policji, partnerami wojewódzkie inspekcje i straże. Projekt jest także realizowany przez Komendę Wojewódzką Policji. Program zakłada nawiązanie współpracy ze środowiskami seniorów poprzezrekrutacjęliderów za pośrednictwem m.in. uniwersytetów III wieku i klubów seniora. Po przeszkoleniu liderzy będą mogli wspierać działania służb i inspekcji poprawiające bezpieczeństwo osób starszych, na przykład inicjując otwarte spotkania edukacyjne w lokalnym środowisku.

Pierwsze szkolenie dla 23 liderów (z obszaru garnizonu stołecznego) przeprowadzono w czerwcu 2014 r. podczas inauguracji programu w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Z terenu garnizonu mazowieckiego zgłosiło się 60 osób. Dotychczas przeprowadzono szkolenia w Radomiu (dla 19 liderów) oraz w Płocku (dla 20 liderów). Chętni wciąż mogą zgłaszać się zarówno do Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu – telefonicznie (48 345 30 50) lub mailem:[email protected], jak i do Komendy Stołecznej Policji (telefon: 22 603 82 41, mail:[email protected]).

Reklama

Dodatkowych informacji o programie udziela: Asp. Irmina Małek - Przepiórka Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu, tel. 48 345 30 68

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama