
W odpowiedzi na zgłaszane przez rodziców zapotrzebowanie na placówkę typu żłobek powstał plan powołania to życia takiej instytucji, która byłaby pierwszą tego typu na terenie naszej gminy – tłumaczy burmistrz Mariusz Kucewicz - Pozyskaliśmy z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na ten cel w ramach programu Maluch+ 600 tys zł. Właśnie odebrałem z rąk Elżbiety Rafalskiej Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej promesę na dofinansowanie. Mamy też na ten cel złożony wniosek w innym miejscu i czekamy również na dofinansowanie – podkreślił Kucewicz. - Przewidziane w projekcie prace budowlane i wykończeniowe pochłoną koszty w wysokości 1 071 430zł. z czego 471 430 zł. to wkład własny Miasta i Gminy Łosice. Samorząd pokryje także koszty wyposażenia żłobka - tłumaczy burmistrz.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze