Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.
1grudnia w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Łosicach gościliśmy Czarodziejkę z ,,Łysej Góry’’, która za pośrednictwem swoich przyjaciół nietoperzy przekazała dziatwie przedszkolnej magiczne listy. Zostały one odczytane w odpowiedniej kolejności przez Panią Małgosię Księżopolską, wprowadziła ona nasze dzieciaczki w świat magii i wróż. Dzieci dzięki czarodziejskim listom dowiedziały się np. kim zostaną w przyszłości?, poznały znaczenie kwiatów i kolorów z czarodziejskiej ,,Księgi Wróżb’’, również wróżyły z czarodziejskiej szkatułki. Dowiedziały się także, co dostaną w najbliższym czasie od św. Mikołaja. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego,,Woogi-bogi’’. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim dzieciom wiele niezwykłych przeżyć i emocji. Na zakończenie uroczystości koleżanka M.Księżopolska nauczyła dzieci pląsu pożegnalnego.
,,Zabawa skończona I chce nam się jeść Jesteśmy zmęczeni Adieu,bue-bue,cześć!!!
Tekst: A.Oleksiuk Foto: A.Oleksiuk
[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157649163164510]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze