Podczas tegorocznych Dni Łosic 15-16 czerwca, będziemy prowadzić rejestrację potencjalnych dawców. Można się będzie zgłaszać przy namiocie DKMS 15 czerwca od 19-tej oraz 16 czerwca od 15-tej do 22-ej. Zapraszamy wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat do bezpłatnej rejestracji - wypełnienie formularza i pobranie wymazu ze śliny z wewnętrznej strony policzka potrzebnego do określenia antygenu HLA. Ten gest może pomóc uratować czyjeś życie - nie pozostawaj obojętny. Akcję będą prowadzić pracownicy Biblioteki Pedagogicznej im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach, Łosice.info oraz MMA Okniński Team Łosice. Namiot w którym zorganizujemy tą akcję ,będzie oklejony banerami wyżej wymienionych patronów akcji. Kto może zostać potencjalnym dawcą ? Osoba ogólnie zdrowa w wieku 18-55 lat ważąca min. 50 kg i bez większej nadwagi Dwie metody pobrania od dawcy Pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej Pobranie szpiku kostnego z talerza kości biodrowej Ważne informacje dla potencjalnych dawców Każdy dawca jest ubezpieczony na 150 000 euro Dawca nie ponosi żadnych kosztów Ani pracodawca czy uczelnia Monitoring stanu zdrowia dawcy przez 5 lat po pobraniu Serdecznie zapraszamy do zgłoszenia się jako potencjalny dawca.!!!!! TO NIE BOLI A MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE
Komentarze