Reklama

Akcja-Zostań potencjalnym dawcą szpiku kostnego rusza 15-go czerwca na Dniach Łosic!!!

11/06/2013 05:44

  Podczas tegorocznych Dni Łosic 15-16 czerwca, będziemy prowadzić rejestrację  potencjalnych dawców. Można się będzie  zgłaszać przy namiocie DKMS 15 czerwca od 19-tej oraz 16 czerwca od 15-tej do 22-ej. Zapraszamy wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat do bezpłatnej rejestracji - wypełnienie formularza i pobranie wymazu ze śliny z wewnętrznej strony policzka potrzebnego do określenia antygenu HLA. Ten gest może pomóc uratować czyjeś życie - nie pozostawaj obojętny. Akcję będą prowadzić pracownicy Biblioteki Pedagogicznej im. H. Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach, Łosice.info oraz MMA Okniński Team Łosice. Namiot w którym  zorganizujemy tą  akcję ,będzie oklejony banerami wyżej wymienionych patronów akcji.   Kto może zostać potencjalnym dawcą ? Osoba ogólnie zdrowa w wieku 18-55 lat ważąca min. 50 kg i bez większej nadwagi Dwie metody pobrania od dawcy  Pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej   Pobranie szpiku kostnego z talerza kości biodrowej                                                                                    Ważne informacje dla potencjalnych dawców Każdy dawca jest ubezpieczony na 150 000 euro Dawca nie ponosi żadnych kosztów  Ani pracodawca czy uczelnia Monitoring stanu zdrowia dawcy przez 5 lat  po pobraniu Serdecznie zapraszamy do zgłoszenia się jako potencjalny dawca.!!!!!                                                           TO NIE BOLI                                          A MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości