Reklama

70 rocznica Bitwy pod Jeziorami

02/07/2014 13:05

29 czerwca miały miejsce uroczystości związane z obchodami 70-tej rocznicy Bitwy pod Jeziorami OP „Zenona” 34 P.P AK. Uroczystości zostały przygotowane przez Stowarzyszenie ŚZŻAK OOP. ZENONA, Burmistrza Miasta i Gminy Łosice, Starostwo Powiatowe w Łosicach, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej oraz Konną Straż Ochrony Przyrody i Tradycji. 

Na uroczystości w Jeziorach goszczono dwóch partyzantów z Oddziału Zenona, byli to: Tadeusz Sobieszczak - pseudonim Dudek i Ryszard Zaremba - pseudonim Sawa. Na wydarzenie przybyli również samorządowcy z całego regionu, oraz przedstawiciele Lasów Państwowych i stadniny koni w Janowie Podlaskim. Nie zabrakło również mieszkańców okolicznych miejscowości.

Reklama

Pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z walk partyzanckich ustawiono ołtarz polowy. Mszę Świętą poprowadził  ks. Tadeusz Turyk, proboszcz parafii Próchenki. 

Przed mszą dokonano złożenia wieńców pod pomnikiem, miały miejsce także wystąpienia organizatorów. Ważnym punktem uroczystości  było poświęcenie sztandaru stowarzyszenia - Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji . Członkowie Stowarzyszenia zaprezentowali się podczas defilady. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej biesiady.


[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157645481566082]
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości