Reklama

Zagospodarują wyspę

26/02/2016 09:41

Łosice chcą pozyskać środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej na zagospodarowanie "wyspy" na łosickim Zalewie. Wśród propozycji, które miałyby uatrakcyjnić naszą wyspę znalazły się min.: palma, niewielki ogród botaniczny, fontanna, bar, hydrofony do słuchania odgłosów przyrody a także budki lęgowe dla łabędzi i innych ptaków wodnych.

Ostatecznie wybrano pomysł z postawieniem w tym miejscu budek lęgowych i zasadzeniem drzew. Właśnie tak wyglądało to miejsce kilkadziesiąt lat temu. Całkiem niedawno natomiast bobry ścięły dotychczasowy symbol jeziorka, czyli starą, ogromną, rozłożystą wierzbę płaczącą rezydującą na wyspie. Jeśli uda się wdrożyć opisywany projekt, na łosickiej wyspie znów będzie "tak jak kiedyś".

Reklama

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości