Reklama

Nowy radiowóz w policji

04/12/2015 07:25

Łosiccy policjanci otrzymali nowy radiowóz marki Kia Ceed. Zakup pojazdu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu samorządowców. Reszta pieniędzy pochodzi z budżetu Policji. Dzięki temu policjanci jeszcze lepiej i sprawniej będą mogli dbać o bezpieczeństwo na terenie powiatu łosickiego.

W ostatnich dniach listopada łosicka Komenda Policji otrzymała nowy, oznakowany radiowóz marki Kia Ceed z silnikiem o mocy 135 KM. Kia jednak nie trafiłaby do komendy, gdyby nie finansowe wsparcie samorządów. Pojazd został zakupiony w ramach programu współfinansowania zakupów środków transportu dla policji, który zakłada, że 50 % wartości stanowią fundusze przekazane przez samorządy, natomiast pozostałe 50 % to fundusze przekazane przez Komendę Główną Policji. Urząd Miasta i Gminy w Łosicach przekazał na ten cel 18 tys. złotych, 10 tysięcy złotych dofinansowało Starostwo Powiatowe w Łosicach i ponad 2,600 złotych Urząd Gminy w Platerowie.

Reklama

Tego typu przedsięwzięcia świadczą nie tylko o bardzo dobrze układającej się współpracy samorządów z miejscową Policją, ale jest to także wyraz dbałości władz o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Przekazany radiowóz wykorzystywany będzie podczas codziennej służby przez łosickich dzielnicowych i pozwoli jeszcze lepiejdbać o ład i porządek na terenie powiatu łosickiego. Nowe auto da policjantom możliwość na jeszcze szybszy dojazd w miejsca interwencji, co bezpośrednio przełoży się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Reklama

st. asp. Tomasz Zozula

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości