fot. Budowa boiska wielofunkcyjnego w Izdebkach-Kosnach
Już niebawem w subregionie siedleckim i powiecie mińskim zostaną zrealizowane aż 43 inwestycje sportowe. Pomoże samorząd województwa mazowieckiego. W sumie na ten cel przekazał 5,3 mln zł. Nowe boisko sportowe, wyremontowana sala gimnastyczna czy nowoczesny skatepark – sprawdź co powstanie w Twojej miejscowości.
Coraz częściej, by znaleźć czas na systematyczną aktywność fizyczną, musimy nieźle się nagimnastykować. Pandemia sprawiła, że uczyliśmy się i pracowaliśmy w domu, a warto pamiętać, że ruch to zdrowie. Samorząd Mazowsza od lat wspiera budowę obiektów sportowych w regionie. Jak zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, tak duże zainteresowanie dotacjami pokazuje, że na Mazowszu wciąż brakuje obiektów sportowych. – Chcemy to zmienić, dlatego w tym roku zwiększyliśmy aż trzykrotnie nasz budżet przeznaczony na infrastrukturę sportową. Dzięki 31 mln zł mieszkańcy zyskają przestrzeń, gdzie będą mogli zadbać o zdrowie i kondycję fizyczną – zaznacza. Samorząd Mazowsza na ten cel przekaże aż 31 mln zł, z czego 5,3 mln zł trafi do subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego.
Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej to autorski program samorządu Mazowsza, który realizowany jest od 2018 r. Od początku jego trwania w całym regionie udało się wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych. W tym roku z ponad 270 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć 206 inwestycji, które otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza w wysokości prawie 31 mln zł. Wśród nich są 43 projekty z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego.
Jak podkreśla Waldemar Cyran, wójt gminy Sadowne program jest bardzo potrzebny. – Dzięki tym środkom wykonamy remont szatni i zaplecza sportowego przy hali sportowej. Tak na dobrą sprawę od kilku lat, korzystanie z hali sportowej było bardzo ograniczone ze względu na stan techniczny tych obiektów. Teraz po uzyskaniu środków finansowych będziemy mogli w pełni korzystać z zaplecza sportowego i sali sportowej.
Nowe boiska, hale sportowe, skateparki, pumptracki, siłownie plenerowe, korty tenisowe, a nawet lodowiska – to tylko niektóre z przedsięwzięć, jakie mazowieckie gminy zrealizują dzięki środkom z budżetu województwa. Jak zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, to już czwarta edycja programu. – To właśnie tegoroczna edycja najbardziej nas zaskoczyła, bo wpłynęło aż 270 wniosków. Do tej poru dofinansowaliśmy remonty i budowę 289 obiektów, a w tym roku po zwiększeniu środków wsparcie otrzyma 206 inwestycji. Będą to nie tylko nowe boiska, lodowiska i korty tenisowe, ale też ścieżki sportowo-rekreacyjne oraz remonty sal gimnastycznych czy trybun dla publiczności – dodaje.
W subregionie siedleckim i powiecie mińskim wsparcie trafi na:
Materiał sponsorowany
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze