Reklama

29.06.2013- uroczyste odsłonięcie i poświęcenie Pomnika w 150 rocznicę Powstania Styczniowego.

19/06/2013 07:35
Powstanie nowego miejsca pamięci w Łosicach w pobliżu ronda to zasługa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosicekiej. Obok  tego miejsca niegdyś stał tzw. dworek modrzewiowy,który następnie został zwany starostwem.Właśnie w owym dworku kiedyś obradował sztab dowodzący całą wschodnia operacją- Czerwoni.W elicie dowodzącej zasiadał doktor Władysław Czarkowski. Ten właśnie nowo wzniesiony pomnik ma na celu upamiętnić tę osobę i owe wydarzenia z czasów Powstania Styczniowego.   29 czerwca  będzie miało miejsce uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika. Termin wybrany przez organizatorów nawiązuje do daty rozstrzelania Władysława Czarkowskiego. Uroczystość rozpocznie sie 29.06 o godzinie 19.00 Mszą św. w kościele św. Zygmunta. [one_fourth] [frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/06/fota1.jpg" width="150" height="150" linkstyle="pp"] [/one_fourth] [one_fourth_last] [frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/06/fota2.jpg" width="150" height="150" linkstyle="pp"] [/one_fourth_last]  
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości