Powstanie nowego miejsca pamięci w Łosicach w pobliżu ronda to zasługa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosicekiej.
Obok tego miejsca niegdyś stał tzw. dworek modrzewiowy,który następnie został zwany starostwem.Właśnie w owym dworku kiedyś obradował sztab dowodzący całą wschodnia operacją- Czerwoni.W elicie dowodzącej zasiadał doktor Władysław Czarkowski. Ten właśnie nowo wzniesiony pomnik ma na celu upamiętnić tę osobę i owe wydarzenia z czasów Powstania Styczniowego.
29 czerwca będzie miało miejsce uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika. Termin wybrany przez organizatorów nawiązuje do daty rozstrzelania Władysława Czarkowskiego.
Uroczystość rozpocznie sie 29.06 o godzinie 19.00 Mszą św. w kościele św. Zygmunta.
[one_fourth]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/06/fota1.jpg" width="150" height="150" linkstyle="pp"]
[/one_fourth]
[one_fourth_last]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/06/fota2.jpg" width="150" height="150" linkstyle="pp"]
[/one_fourth_last]
Komentarze