Reklama

170 osób na starcie Łosickiego Biegu Tropem Wilczym

04/03/2024 14:03

W niedzielę, 3 marca, Łosice stały się miejscem nie tylko sportowej rywalizacji, lecz także symbolicznego hołdu dla bohaterów walki o niepodległość Polski. Dwunasta edycja Łosickiego Biegu Tropem Wilczym, organizowanego po raz siódmy na terenie miasta, zgromadziła ponad 170 osób w różnym wieku. Trzy trasy biegu, odwołujące się do historii i dziedzictwa Żołnierzy Wyklętych, stanowiły nie tylko wyzwanie sportowe, ale także wyraz szacunku i pamięci wobec tych, którzy poświęcili życie za wolność Ojczyzny.

https://www.youtube.com/watch?v=q3QQ6GGxRxU

Na starcie tego wyjątkowego biegu stanęło ponad 170 osób, w tym dzieci, młodzież i dorośli. Trzy różne trasy, przygotowane specjalnie dla uczestników, nie tylko stawiały przed nimi sportowe wyzwania, ale także stanowiły symboliczny sposób uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Reklama

Pierwsza trasa, o długości 500 metrów, to Bieg Rodzinny, który zachęcał do aktywności i spędzania czasu z najbliższymi. To także doskonała okazja, by wprowadzić najmłodszych w tajniki zdrowego trybu życia.

Drugą trasą był bieg i marsz na 1963 metry, co stanowiło symboliczne odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak PS. „Lalek”.

Najdłuższą trasą był Bieg na Pięć, czyli 5-kilometrowa trasa, która połączyła pasję biegania z refleksją nad historią. Ta trasa stanowiła wyzwanie dla każdego, kto chciał pokazać swoje wsparcie dla dziedzictwa Żołnierzy Wyklętych.

Reklama

Wydarzenie odbyło się ulicami miasta, z metą i startem przy Stadionie Miejskim w Łosicach. Organizatorami wydarzenia byli: Miasto i Gmina Łosice, Łosicki Dom Kultury oraz Fundacja Wolność i Demokracja. Patronat honorowy nad biegiem objął Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Mariusz Kucewicz, który wraz z rodziną aktywnie uczestniczył w wydarzeniu.

Podziękowania za pomoc w organizacji należą się Młodzieżowej Radzie Miasta i Gminy Łosice, Grupie Biegaczy – Pędzące Ślimaki, a także Komendzie Powiatowej Policji w Łosicach, Straży Miejskiej oraz OSP Niemojki za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.

Reklama

Bieg Tropem Wilczym - Pamięci Żołnierzy Wyklętych nie tylko stanowił sportowe wyzwanie, ale przede wszystkim był wyrazem szacunku i pamięci wobec tych, którzy walczyli o niepodległość Polski w trudnych czasach. To inicjatywa, która łączy pokolenia i przypomina o bohaterskich czynach, zapisanych w historii naszego kraju. Dzięki takim wydarzeniom pamięć o bohaterach naszej historii pozostaje żywa, a ich heroiczna postawa inspiruje kolejne pokolenia do działania na rzecz wartości, które są fundamentem naszej narodowej tożsamości.

[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72177720315228523]
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości