Reklama

„Mazowsze” na łosickiej scenie

05/06/2023 11:08

„Kalejdoskop Barw Polski” to tytuł wyjątkowego koncertu, który mogliśmy obejrzeć w ostatnią niedzielę na targowisku miejskim. Na łosickiej scenie wystąpił Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Patronami wydarzenia byli Ewa Orzełowska – członek zarządu województwa mazowieckiego, burmistrz Mariusz Kucewicz i Jacek Boniecki – dyrektor PZLPiT „Mazowsze”.

Targowica miejska w niedzielne popołudnie zamieniła się w scenę na której wystąpił jeden  z najbardziej znanych zespołów ludowych na świecie. Podczas koncertu byliśmy świadkami niezwykłej uczty artystycznej okraszonej wyborem pieśni i tańców pochodzących z różnych zakątków Polski. Zespół "Mazowsze" zaprezentował folklor wsi i miasteczek oraz tańce narodowe. W czasie koncertu widzowie mogli wędrować wraz z zespołem przez całą Polskę. Od Kaszub, poprzez Kujawy, Zieloną Górę, region Mazowsza, Lubelszczyznę, aż po góry i Śląsk.

Reklama

Patronami wydarzenia byli: Ewa Orzełowska – członek zarządu województwa mazowieckiego, burmistrz Mariusz Kucewicz i Jacek Boniecki – dyrektor PZLPiT „Mazowsze”. Dyrygentem koncertu był Jacek Boniecki, za przygotowanie baletu odpowiadała Zofia Czechlewska, natomiast chór przygotowywał Mirosław Ziomek.

[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72177720308824702]
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości