Apel o pomoc humanitarną #ŁOSICEdlaUKRAINY

0
209

W tym tygodniu planuje się wysłanie pomocy humanitarnej do ks. Adama Bogusza pochodzącego z Ruskowa, obecnie od wielu lat pracującego w Domu Rekolekcyjnym we Lwowie-Brzuchowicach, przy ul. Poticzok 6. Pomoc humanitarna zostanie zawieziona również do punktu Wolontariatu w miejscowości Kołomyja (zachodnia Ukraina). Trwa też zbiórka darów dla dla uchodźców przebywających na terenie Miasta i Gminy Łosice.

Ks. Adam Bogusz jest rektorem (dyrektorem) domu rekolekcyjnego we Lwowie-Brzuchowicach przy ul. Poticzok 6. Z pochodzenia jest Polakiem posługującym duszpastersko od 18 lat w Ukrainie.

Reklama

– Do tej pory nasz 3 piętrowy wolnostojący dom służył do celów rekolekcyjnych dla różnych grup katolickich i grekokatolickich. Obecnie w trakcie trwania wojny na Ukrainie tysiące ludzi, (szczególnie rodziny z dziećmi) ucieka z ognia, piekła walki na zachód kraju, do Lwowa, gdzie jest jeszcze względny spokój, aby później udać się na granicę z Polską. Niektórzy zostają na dłużej – wyjaśnia duchowny.

Dom rekolekcyjny we Lwowie zapewnia obecnie schronienie 25 osobom, ale jak przyznaje ksiądz każdego dnia zgłaszają się następne. Docelowo może być ich około 50. – Wśród uchodźców są przeważnie dzieci (najmłodsze ma 1 miesiąc!) do 8 lat. Nie byłem przygotowany na taką akcję organizacyjną, ale prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie – dodaje.

W tym tygodniu planuje się także transport darów do Punktu Wolontariatu w Kołomyi. Brakuje tam podstawowych artykułów żywnościowych, bielizny, leków czy środków opatrunkowych.

Cały czas trwa również zbiórka darów dla uchodźców, którzy znaleźli bezpieczne schronienie na terenie miasta.

Dary można przynosić do miejsc zbiórki w Łosickim Domu Kultury i w Bibliotece Pedagogicznej w Łosicach.

Reklama
Poprzedni artykuł22 tony pomocy humanitarnej od Krynicy Vitamin dla Lwowa
Następny artykułNajlepsze smaki na Mazowszu poszukiwane!