22 tony pomocy humanitarnej od Krynicy Vitamin dla Lwowa

0
830

Prawie 80 tysięcy napojów energetycznych trafiło do ukraińskich żołnierzy, a także wolontariuszy, niosących całodobową pomoc w Ukrainie. Transport humanitarny z napojami od Krynicy Vitamin nadzorował na miejscu we Lwowie rzecznik prasowy firmy – Dajemy zastrzyk energii tym, którzy walczą o swoją i naszą wolność – mówi Tomasz Kułakowski.

Transport trafił do magazynów, zarządzanych przez Lwowską Radę Miejską. Akcję koordynował na miejscu rzecznik Krynicy Vitamin. – Długo zastanawialiśmy się, czy podjąć ryzyko i pojechać bezpośrednio do Lwowa, ale przedstawiciele samorządu lwowskiego przekonali nas, że bardzo im to pomoże, bowiem nie mają wystarczającej liczby własnych ciężarówek. Cieszymy się, że chociaż w takim stopniu mogliśmy pomóc. Dajemy zastrzyk energii tym, którzy walczą o swoją i naszą wolność – mówi Tomasz Kułakowski, rzecznik prasowy Krynicy Vitamin, który pojechał do Lwowa z transportem.

Reklama

Kułakowski zwrócił uwagę, że najwięcej czasu zajęło samo przekraczanie granicy polsko-ukraińskiej w obie strony. – Granica jest przeładowana, panuje chaos organizacyjny, służby celne i graniczne nie radzą sobie z szybką obsługą transportów humanitarnych. Na wjazd do Ukrainy czekaliśmy 8 godzin, na wyjazd aż 14 godzin. W zachodniej części Ukrainy wojny gołym okiem nie widać, jednak tłumy uchodźców sunących w stronę polskiej granicy, a także pojawiające się co kilkanaście kilometrów posterunki samoobrony lub policji i wojska przypominają o wielkim nieszczęściu naszyc­h sąsiadów – dodaje Tomasz Kułakowski.

Ładunek do Lwowa zawiózł na własny koszt właściciel firmy transportowej z Łosic Piotr Tobota. W ciężarówce znalazło się 27 palet z napojami o wadze 22 ton. Cała akcja trwała 48 godzin. Napoje, które trafiły do Lwowa, przygotowali własnoręcznie pracownicy Krynicy Vitamin w zakładzie produkcyjnym w Dziadkowskiem-Folwarku (gm. Huszlew). 40 wolontariuszy, pracowników Krynicy Vitamin z rodzinami, nakleiło ręcznie 80 tysięcy etykiet, dedykowanych transportowi humanitarnemu.

– Poszło mam bardzo sprawnie, nie sądziłam, że tyle zrobimy, ale motywacja i cel, jaki przyświecał akcji sprawił, że okleiliśmy równowartość 27,5 palety z napojami – podsumowuje Marzena Suszko, kierownik produkcji w zakładzie produkcyjnym w Dziadkowskiem-Folwarku.

Krynica Vitamin to jedna z firm, która zaangażowała się w pomoc Ukrainie od początku agresji Rosji. Dotychczas firma zakwaterowała 20 kobiet z dziećmi w Międzyrzecu Podlaskim, osobom zainteresowanym oferując pracę w zakładzie produkcyjnym. Przekazała również pieniądze Starostwu Powiatowemu w Łosicach na zakup 130 materaców dla uchodźców, a także przekazała napoje do pociągu humanitarnego Mazowsza, który kursował z Warszawy do Dorohuska.

Fot. Tomasz Kułakowski

Reklama
Poprzedni artykułGaraże blaszane bramy wiaty hale na wymiar Producent
Następny artykułApel o pomoc humanitarną #ŁOSICEdlaUKRAINY