15.8 C
Łosice
sobota, 27 kwietnia, 2024
Reklama

Szukam Facetta – Ogłoszenie Prywatne

0

Poszukuję mężczyzny bez względu na wiek do luźnej relacji. Mam własne mieszkanie, ale możemy spotkać się u Ciebie. Kilka nagich zdjęć wrzuciłam na swój profil tutaj – www.anons.vip/juli także możesz zobaczyć jak wyglądam przed spotkaniem. Numer telefonu lub email też tam znajdziesz. Proszę o kontakt zdecydowanych Panów! Nie szukam sponsoringu!

Kontakt:
Julietta
300200100
julii@cmarinag.com

Reklama

Oferujemy dyplomy, studia, liceum, matura CKE, OKE

0

Dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia, Dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia
dyplom z tytułem zawodowym licencjat, magister inżynier, odpis, suplement, karta przebiegu studiów.
Oferujemy wpis do akt szkoły lub uczelni z potwierdzenie w kuratorium, odpis o ukończeniu uczelni odbierzesz na uczelni lub poprzez profil Zaufany.
Oferujemy dyplomy i świadectwa, Matura, Świadectwo liceum, technikum
Dokumenty zalegalizowane, z wpisem CKE , OKE
udt@dokumenty-kolekcjonerskie.com
https://www.dokumenty-kolekcjonerskie.com
FRAZY: Kupię maturę z wpisem CKE, średnie z wpisem , technikum z wpisem, Legalna matura z wpisem, Kupno matury Forum, Kupno matury z wpisem, Pomoc w załatwieniu matury, Matura z wpisem do CKE, Kupię maturę z wpisem CKE Forum, Ile kosztuje matura na lewo, Legalna matura z wpisem, Kupno matury z wpisem, Kupno matury cena, Ile kosztuje matura 2024, dyplom doktora, gdzie kupić maturę , Jak kupić maturę, kupię maturę z wpisem, kupie dyplom wyższej uczelni , kupie

Kontakt:
Ola
111111111
udt@dokumenty-kolekcjonerskie.com

Reklama

Warsztaty z bioróżnorodności dla uczniów szkoły w Huszlewie

0

24 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie odbyły się warsztaty dla dzieci z malowania budek lęgowych dla ptaków oraz wysiewania łąki kwietnej, mające na celu przekazanie uczestnikom, jak ważne są działania na rzecz bioróżnorodności. Wydarzenie,  zorganizowane we współpracy Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie i firmy OX2, zaktywizowało uczniów lokalnej placówki. Mieli oni okazję pomalować budki lęgowe dla ptaków, zasadzić łąkę i wysłuchać wykładów na temat tego, dlaczego warto wysiewać łąki i dbać o ich różnorodność. Dzięki doświadczonej Pani ornitolog uczniowie dowiedzieli się również wiele interesujących rzeczy na temat ptaków i ich ochrony.

W wydarzeniu uczestniczyło około 45 uczniów, którzy tego dnia pomalowali ok. 80 budek lęgowych dla ptaków i wysiali nasiona na powierzchni ok. 300 m2, czego efektem już niedługo będzie piękna, wiosenna łąka. Część z budek rozdano pomiędzy uczestnikami, a część zawisła w pobliżu szkoły, aby służyć za schronienie ptakom mieszkającym w okolicy, na czym bardzo zależało organizatorom.

Warsztaty cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Pozwoliły kreatywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i to jeszcze w słusznym celu. Budki, ręcznie pomalowane przez naszych podopiecznych, będą teraz zdobić nie tylko ich podwórka, ale też teren w pobliżu naszej szkoły. Z wielką niecierpliwością wyczekujemy również efektów zasadzenia łąki, która okazała się przyczynkiem do radości dla wielu uczestników dzisiejszego wydarzenia – mówi Renata Tomczuk, dyrektor Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie.

Budki zostały udekorowane z poszanowaniem środowiska. Do ich pomalowania wykorzystano specjalne olejobejce do drewna stworzone na bazie oleju lnianego, wszystkie w kolorach ziemi, aby nie narażać bezpieczeństwa ptaków poprzez jaskrawe kolory. Budki zostały przyozdobione wzorami z motywami leśnymi, z użyciem wzorników.

Cieszymy się, że wspólnie ze szkołą mogliśmy zorganizować warsztaty edukacyjne związane z bioróżnorodnością. Troska o środowisko naturalne jest dla nas bardzo ważna i chcemy, aby nasze działania miały pozytywny wpływ. Dbamy więc o naturę, m.in. tworząc łąki kwietne, korytarze dla motyli, budki lęgowe, czy po prostu sadzimy drzewa. Tym razem postanowiliśmy zaangażować w te działania uczniów lokalnej szkoły. Była to ogromna radość, patrząc jak dzieci angażują się i z chęcią biorą udział w naszych warsztatach. Każde kolejne takie wydarzenie jest dla nas wyjątkowe – mówi Anita Domozych, kierownik ds. środowiska i bioróżnorodności w OX2 Polska.

Farma wiatrowa Juniewicze, zrealizowana przez firmę OX2 na terenie Huszlewa i okolic, składa się z 16 turbin o łącznej mocy 48 MW i rocznie będzie produkować energię elektryczną, która pozwoli pokryć zapotrzebowanie na dla blisko 32 000 gospodarstw domowych.

informacja prasowa

Reklama

Niiegrzeczna Blondyneczka

0

Chciałabym zaprosić Cię na niezobowiązujące spotkanie. Możemy zobaczyć się u Ciebie lub u mnie. Za spotkanie nie biorę pieniędzy, po prostu brakuje mi tego czegoś. Jeśli jesteś zainteresowany to napisz do mnie. Więcej fotek i numer znajdziesz tutaj www.anons.vip/blondi

Kontakt:
Blondi
320320320
blondi@yufmail.com

Reklama

Instalacje SIECI KOMPUTEROWYCH

0

Jesteśmy wykonawcą teletechniki, instalacji
teleinformatycznych i elektrycznych w OBIEKTACH PRZEMYSŁOWYCH, HALACH
MAGAZYNOWYCH i biurach. Oferta: Instalacja profesjonalnych SIECI KOMPUTEROWYCH,
Instalacja SIECI WLAN – WIFI, Instalacja sieci ŚWIATŁOWODOWYCH, Instalacja kontroli
dostępu i RCP ROGER Depozytory Kluczy ROGER Interkomy kasowe i systemy przywoławcze
firmy Kaler Monitoring IP i systemy SATEL Usługi INFORMATYCZNE Sporządzamy projekty
sieci i konfigurujemy urządzenia. Instalacje Polska Południowa, w tym Kraków, Myślenice, Niepołomice.
Certfyfikaty CORNING, A-LAN, MOLEX, BKTE. Spawanie światłowodów,
Diagnostyka sieci LAN Pomiary OTDR, Pomiary OTLS, Hale wysokiego składowania, hale
produkcyjne, biura, serwerownie, obiekty specjalne.
Obszar Polski Południowej.
sprzęt: Fujikura
90S, EXFO 730C Fluke-DSX800, AFL M210 Quad

Oględziny i wyceny –
tel: 126327410,
603228890
lub biuro@technikasieciowa.pl

Kontakt:
ratio
603228890
technikasieciowa@technikasieciowa.pl

Reklama

gra XXL BEZPIECZNI W SIECI dla DZIECI do skakania, nauki i zabawy

0

Gra XXL nauczy dzieci jak należy bezpiecznie i prawidłowo korzystać z dobrodziejstw Internetu oraz jak chronić się przed zagrożeniami płynącymi z sieci.
Gra wielkoformatowa BEZPIECZNI w SIECI uczy dzieci przez dobrą zabawę i aktywność fizyczną.
Gra XXL BEZPIECZNI w SIECI w bardzo atrakcyjny i zabawny sposób uczy jak mądrze i bezpiecznie korzystać z Internetu.
https://kangurgra.pl/sklep/gry-xxl-gry-podworkowe/dzieci-bezpieczne-gry-xxl-gry-podworkowe/gra-xxl-bezpieczni-w-sieci/

Kontakt:
kangurgra
600977872
kangurgra@onet.pl

Reklama

KS Łosice vs AP Sokołów Podlaski

0

Już w sobotę 27 kwietnia o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim w Łosicach odbędzie się mecz I LO C2 Trampkarzy pomiędzy KS Łosice i AP Sokołów Podlaski.

Goście mają 7 punktów na koncie i zajmują aktualnie drugie miejsce w lidze, wyprzedzając o jedno oczko zawodników z Łosic. Emocje gwarantowane zatem serdecznie zapraszamy na to sportowe widowisko.

Reklama

Zgłębili tajniki służby w policji

0

Dzień Otwarty w Komendzie Powiatowej Policji w Łosicach zgromadził zainteresowanych uczniów szkół średnich oraz osób aspirujących do służby mundurowej. Bogaty program atrakcji, możliwość zadawania pytań funkcjonariuszom oraz szczegółowe omówienie procedury rekrutacyjnej przyciągnęły uwagę wielu młodych ludzi.

Już od godziny 10:00 rano, łosiccy policjanci byli do dyspozycji gości, gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i rozwiać wątpliwości związane z karierą w policji. Osoby zainteresowane miały okazję zapoznać się z procedurą rekrutacyjną „krok po kroku” oraz zdobyć niezbędne informacje dotyczące wymaganej dokumentacji.

Nie zabrakło również atrakcji dla uczestników. Funkcjonariusze przygotowali bogaty program, w którym znalazły się m.in. pokazy tresury psów służbowych oraz prezentacje policyjnego sprzętu. Stoisko technika kryminalistyki cieszyło się szczególnym zainteresowaniem, dając możliwość zgłębienia tajników pracy śledczej.

Dzień Otwarty Komendy Powiatowej Policji w Łosicach stanowił doskonałą okazję nie tylko do zdobycia informacji, ale również do bliższego zapoznania się z pracą policjantów.

Fot. K. Sakowski/Łosice.info

Reklama

Informacje z Mazowsza 56

0

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” mówimy m.in. o konsultacjach społecznych dotyczących planu gospodarki odpadami, działaniach Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, zmodernizowanym Forcie IV w Różanie i MDKu w Przasnyszu i nowej wystawie w Muzeum Wsi Radomskiej. Podpowiadamy także, jakie miejsca na Mazowszu warto odwiedzić w majówkę.

Materiał Sponsorowany

Reklama

Majówka na Mazowszu

0

Czas na majówkę! Przed nami długi weekend majowy. To idealny czas na odpoczynek i relaks na łonie natury. Warto również skorzystać z uroków Mazowsza, które ma wiele do zaoferowania. Wizyta w muzeum, na zamku, a może przejażdżka pociągiem retro – znajdzie się coś dla każdego.

Do spędzenia majówki na Mazowszu zachęca marszałek Adam Struzik. – Wykorzystajmy tych kilka majowych dni na odpoczynek. Na Mazowszu mamy szeroką ofertę kulturalną i turystyczną. Nie trzeba jechać daleko, by poznać nasz region zarówno od tej strony tradycyjnej z malowniczymi skansenami, zamkami czy fantastycznymi zbiorami muzealnymi. Ale też zachwycić się pięknem mazowieckiej przyrody zachęcającej do długich spacerów leśnymi ścieżkami czy brzegami malowniczo meandrujących rzek.

Dlatego jeśli jeszcze nie macie planów na długi weekend majowy, zachęcamy do poznawania Mazowsza. Zarówno miłośnicy lokalnej kuchni, tradycji i zabytków, jak i mazowieckiej przyrody będą zachwyceni.

Jak zauważa Izabela Stelmańska, prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Mazowsze to region, który rocznie przyciąga miliony turystów. – Tylko w ubiegłym roku odwiedziło nas aż 8 mln osób i – co najważniejsze – większość z nich została tu na więcej niż jedną noc. Co to oznacza? Że jesteśmy regionem atrakcyjnym, który ma wiele do zaoferowania. Mówimy tu nie tylko o muzeach, teatrach, pięknych ryneczkach, ale także o walorach przyrodniczych, których na Mazowszu nie brakuje. To idealne miejsce na uprawianie turystyki pieszej, rowerowej czy wypoczynek nad wodą.

Śladem mazowieckiej tradycji

Mazowsze to nie tylko monumentalne muzea, teatry, ale także miejsca, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Mowa o skansenach, których w regionie nie brakuje. To idealne miejsca dla całych rodzin.

Jeśli więc nie macie jeszcze planów na majówkę, skorzystajcie z oferty Muzeum Wsi Radomskiej. To doskonała propozycja dla fanów folkloru i tradycji regionalnych. Miłośnicy wiosennych spacerów będą zachwyceni, ponieważ teren muzeum ma aż 32,5 ha i zgromadzono tam aż 80 przykładów dawnego budownictwa wiejskiego. Są wśród nich takie perełki jak XVIII-wieczny dworek i zabytkowy drewniany kościół, największy w Polsce zespół wiatraków, wodne młyny i chłopskie zagrody z Jastrzębi, Kłonówka i Chomentowa.

W weekend majowy (1 maja) skansen zaprasza na wydarzenie „Koń w tradycji polskiej, któremu towarzyszyć będą m.in. pokazy jazdy konnej.

A jeśli będziecie spędzać czas na północno-zachodnim Mazowszu musicie odwiedzić Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Znajdziecie tu jedne z najbardziej sielskich krajobrazów w Polsce. Odtworzono tu typową wieś rzędową. Wśród obiektów muzealnych są kuźnia z Żuromina oraz dworki szlacheckie z Bojanowa i Uniszek Zawadzkich. Jest też drewniany kościół z dzwonnicą.

Natomiast 5 maja w skansenie odbędzie się wielkie „Gotowanie na leśnej polanie”.

Kolejną mazowiecką perełką jest Zagroda Kurpiowska w Kadzidle. To nieduże, ale bardzo klimatyczne miejsce. Składa się z zespołu budynków, m.in. chaty z Golanki, studni z żurawiem czy spichlerza i kuźni. Muzeum prezentuje charakterystyczną kurpiowską zabudowę i zdobienia, np. tzw. koruny, czyli rzeźbione gzymsy nad oknami.

Jeśli jeszcze nie byliście, na pewno warto zajrzeć do Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiaczeminie Polskim. Ten jeden z najmłodszych skansenów na Mazowszu, otwarty w 2019 r., czaruje przestrzenią i atmosferą. Co tam znajdziemy? Dom polski, jedyną chatę zbudowaną od podstaw na wzór chałup z początku XX w., długi na ponad 20 m olenderski langhof przeniesiony z Kępy Karolińskiej, powidlarnio-suszarnię, kościół z 1935 r. i szkołę z 1901 r. W muzealnych zagrodach możemy podziwiać ogródki kwiatowe i warzywne, pełne ziół, zapachów i owadów.

Szlakiem zamków, warowni i twierdz

Do swoich wnętrz zaprasza m.in. Zamek w Liwie. Wybudowany na mokradłach, dziś zamieszkiwany przez słynną Żółtą Damę. Siedziba Muzeum-Zbrojowni, gdzie znajdziecie największą kolekcję uzbrojenia na Mazowszu. Zamek przeszedł gruntowną rewitalizację. W jego pobliżu powstał park kulturalno-historyczny, który jest idealnym miejscem do organizacji imprez, m.in. corocznego turnieju rycerskiego. Zamek w Liwie to znakomite miejsce na wiosenny spacer. Cudowne zachody słońca, malownicze widoki – to tylko niektóre atrakcje, jakie możemy podziwiać w Dolinie Liwca. Wystarczy krótki spacer, by spotkać wiele gatunków ptaków, bobry i żaby.

Tych, którzy weekend majowy spędzają na północy Mazowsza, zachęcamy do odwiedzenia Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Twierdza nad Łydynią ma ponad 600 lat i kryje wiele tajemnic. Jedna z nich dotyczy miejsca ukrycia skarbu księcia Janusza I, którego strzeże czarny pies, a właściwie rycerz przemieniony w groźne zwierzę przez alchemika.

Będąc w Ciechanowie, koniecznie trzeba zajrzeć do pobliskiej Opinogóry, gdzie znajduje się Muzeum Romantyzmu. Dawna posiadłość Krasińskich obejmuje park angielski o powierzchni 22 ha z kompleksem budynków. Są to m.in. neogotycki pałacyk, oficyna dworska, powozownia czy oranżeria.

Gratką dla wielbicieli dawnych instrumentów muzycznych niewątpliwie będzie wizyta na Zamku w Szydłowcu. To jedna z najpiękniejszych gotycko-renesansowych rezydencji magnackich w Polsce. Posadowiony na wyspie otoczonej fosą zamek jest siedzibą Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych, gdzie znajdziemy unikatową w skali kraju kolekcję ponad trzech tysięcy instrumentów. Z budynkiem wiąże się również legenda zagubionej Białej Damy.

Z kolei amatorów turniejów rycerskich 4 i 5 maja zaprasza Zamek w Iłży. Jego wieżę widać jeszcze przed wjazdem do miasta. Ma ona 25 m wysokości i powstała w pierwszej połowie XIV w. Świetnie pełniła wówczas funkcje obronne.

Będąc na południu Mazowsza koniecznie, zobaczcie Królewskie Źródełka, w których pragnienie gasił sam król Władysław Jagiełło. To niezwykle urokliwe miejsce znajduje się na terenie Kozienickiego Parku Krajobrazowego.

A może przejażdżka pociągiem retro?

Jak majówka, to przejażdżka pociągiem retro w ramach cyklicznego wydarzenia organizowanego przez Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. W tym roku pociąg retro po raz pierwszy wyruszy na tory już 27 kwietnia. Pociąg jest prowadzony przez lokomotywę Lxd2-342. Po drodze możemy zobaczyć m.in. wieżę kościoła w Brochowie – miejsce, w którym chrzest miał Fryderyk Chopin. Pociąg kończy bieg na stacji Wilcze Tułowskie przy Kampinoskim Parku Narodowym.

Materiał Sponsorowany

Reklama