Znieważyli i naruszyli nietykalność funkcjonariuszy

0
676

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Nietrzeźwy kierowca
22 listopada, w Łosicach, 33-letnia mieszkanka gm. Stara Kornica kierowała mercedesem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

Znieważyli i naruszyli nietykalność funkcjonariuszy
23 listopada w Łosicach, 29-letni mieszkaniec miasta znieważył interweniujących funkcjonariuszy, używając słów wulgarnych oraz naruszył nietykalność poprzez szarpanie za mundur i kopanie policjantów. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie, został osadzony w policyjnym areszcie.

26 listopada w Łosicach 34-letni mieszkaniec miasta znieważył interweniujących policjantów używając wobec nich słów wulgarnych, groził im pozbawieniem życia i kopał po nogach. Mężczyzna również został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy grozi kara do trzech lat więzienia.

Pożar
25 listopada w Starych Mierzwicach doszło do pożaru niezamieszkałego domu drewnianego krytego eternitem. W wyniku zdarzenia nikt nie doniósł obrażeń, dom uległ całkowitemu spaleniu, pokrzywdzony oszacował straty na 100 tys. zł. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną powstania ognia mogła być niedrożność urządzeń grzewczych na paliwo stałe.

Zakłócenie ładu i porządku
25 listopada łosiccy policjanci zostali wezwani do jednej z restauracji, gdzie mężczyzna miał krzyczeć i zaczepiać klientów. Awanturnikiem okazał się 66-letni mieszkaniec gminy Łosice, który był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Policjanci zastali go siedzącego wewnątrz lokalu, pokrzykującego niezrozumiałe słowa. Mężczyzna odpowie teraz za swoje wybryki, zgodnie z kodeksem wykroczeń może ponieść karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Agresywny pies
26 listopada do KPP w Łosicach zgłosił się 37-letni mieszkaniec gminy Łosice, który poinformował, że w Zakrzu biega agresywny pies, który atakuje przechodniów i rowerzystów. Łosiccy policjanci przeprowadzą czynności wyjaśniające w celu ustalenia właściciela psa. Zgodnie z art. 77 za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia grozi kara  podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

asp. Nina Zaniewicz

Reklama
Poprzedni artykułZawyją syreny
Następny artykułMazowsze. Wiadomości z regionu