Wypadek z udziałem motocyklisty

0
785

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Osoba zaginiona

Reklama

3 kwietnia łosicka Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 75-letniego mężczyzny, który w nocy z niedzieli na poniedziałek, wykorzystując sen członków rodziny opuścił miejsce zamieszkania. Rano wnuk zauważył wybitą szybę w pomieszczeniu zajmowanym przez dziadka i ślady krwi wokół okna. Z przekazanych informacji wynikało, że zaginiony jest osobą przewlekle chorą i nieporadną. Dzięki zaangażowanej akcji poszukiwawczej mężczyzna został odnaleziony przez łosickich dzielnicowych, 75-latek był wyraźnie osłabiony i wyziębiony, więc został przekazany pod opiekę służb medycznych.

Policjanci zwracają się z prośbą do opiekunów starszych osób o odpowiednią i uważną opiekę, a w przypadku zaginięcia, o jak najszybsze poinformowanie służb, gdyż upływ czas od chwili zaginięcia do zgłoszenia ma ogromne znaczenie w skuteczności podjętych działań.

Kolizja drogowa

4 kwietnia w Mostowie kierujący ciągnikiem rolniczym 40 -leni mieszkaniec gm. Huszlew nie zachował należytej ostrożności podczas wymijania samochodu ciężarowego kierowanego przez 40-letniego mieszkańca gminy Głuchołazy, w wyniku czego doprowadził do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdami trzeźwi. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Kradzież sklepowa

4 kwietnia w jednym z dyskontów spożywczych w Łosicach 83-leni mieszkaniec pow. Siedleckiego, dokonał kradzieży dwóch butelek spirytusu. Mężczyznę ukarano mandatem karnym w wysokości 200 złotych.

Kierowanie bez uprawnień

4 kwietnia w Łosicach policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 41 -letniego mieszkańca gminy Repki. Kierującego renault, jak się okazało prowadził samochód pomimo braku uprawnień do kierowania kat. B.

Wyciek gazu na stacji paliw

4 kwietnia dyżurny łosickiej policji otrzymał informację o wycieku gazu na terenie stacji paliw w Sarnakach. Pracujący na miejscu mundurowi ustalili, że do zdarzenia doszło w wyniku najechania przez 33-letniego kierującego samochodem ciężarowym na wiatę dystrybutora gazu LPG, co spowodowało rozszczelnienie i ulatnianie się gazu. Po kilku godzinach sytuacja została opanowana. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Kolizja drogowa

6 kwietnia w Łosicach kierująca skodą 25-letnia mieszkanka powiatu łosickiego nie zachowała należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącą ciężarówką kierową przez 45-letniego mężczyznę. Kierujący byli trzeźwi. Sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

Zatrzymany Poszukiwany

7 kwietnia w Niemojkach, łosiccy kryminalni, działając na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia zatrzymali poszukiwanego 38-letniego mieszkańca gminy Łosice. Mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym i spędzi tam najbliższe 8 miesięcy.

Wypadek drogowy

10 kwietnia w Wólce Nosowskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem 49-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku jezdni zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z Toyotą Rav 4, kierowaną przez 27-letniego mieszkańca Warszawy. Motocyklista odniósł liczne, bardzo poważne obrażenia i został przetransportowany do szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarł. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone będą przez KPP w Łosicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Siedlcach.

mł.asp. Weronika Wujek

Reklama
Poprzedni artykułSzkolenie z Pierwszej Pomocy
Następny artykułOdzież używana online