Wkrótce ruszą zapisy na rezonans

0
484

Pacjenci miejscowego szpitala niedługo skorzystają z możliwości wykonywania nieinwazyjnych badań jakie daje rezonans magnetyczny. Urządzenie które kosztowało 5 mln zł już zainstalowano w lecznicy. Inwestycja została sfinansowana w całości przez Wojewodę Mazowieckiego ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

Miejscowy szpital powiatowy wzbogacił się o nowy specjalistyczny sprzęt diagnostyczny. W lecznicy zamontowano rezonans magnetyczny w zabudowie modułowej. Zakup i montaż urządzenia zostały sfinansowane w całości przez Wojewodę Mazowieckiego ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Inwestycja zamknęła się kwotą 5 mln zł.

Reklama

Powstającą pracownię w zeszłym tygodniu odwiedził wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i poseł na Sejm RP Krzysztof Tchórzewski, którzy wraz ze starostą Januszem Kobylińskim, przewodniczącą Rady Powiatu Urszulą Sadowską i dyrektorką SPZOZ Grażyną Podlipniak-Sobczyńską oceniali postępy realizacji inwestycji.

Nowoczesny sprzęt pozwoli w sposób nieinwazyjny i bezpieczny prowadzić diagnostykę obrazową pacjentów. Dzięki niemu możliwe będą badania wszystkich wewnętrznych, anatomicznych struktur organizmu. Zapisy na badania powinny ruszyć po nowym roku.

Fot. Starostwo Powiatowe w Łosicach

Reklama
Poprzedni artykułSALON MOTOCYKLI UŻYWANYCH www.motoeagles.com.pl
Następny artykułMazowsze. Wiadomości z regionu