Uratowana przed próbą samobójczą

0
3509

Dzięki szybkim i sprawnym działaniom policjantów Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, udało się uniknąć tragedii. Dyżurny jednostki po otrzymaniu zgłoszenia o próbie samobójczej, bez wahania zadzwonił do kobiety, z którą prowadził rozmowę telefoniczną aż do przybycia patrolu.

W miniony poniedziałek, 2 stycznia na stanowisko kierowania łosickiej Policji wpłynęło zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki Siemiatycz, która poinformowała, że jej znajoma mieszkająca na terenie pow. łosickiego, prawdopodobnie chce odebrać sobie życie. Zgłaszająca podała jedynie imię znajomej oraz jej numer telefonu. Dyżurny, posiadając tak znikome informacje, zadzwonił pod podany numer. Policjant spokojnym i opanowanym głosem prowadził rozmowę, chcąc dowiedzieć się jak najwięcej szczegółów. Była to bardzo trudna i stresująca rozmowa, kobieta płakała i kilkakrotnie próbowała przerwać połączenie. Mimo to dyżurnemu udało zdobyć się zaufanie kobiety. Ustalił gdzie się znajduje, natychmiast na miejsce wysłał patrol. Mundurowi na szczęście zdążyli na czas. Gdy weszli do mieszkania, zastali w nim 66-latkę. Wezwany na miejsce ambulans przetransportował kobietę do szpitala.

Reklama

Pamiętaj!

  • Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123.
  • Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222.
  • Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl.
  • Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl.
  • Jeśli znajdujesz się w stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno.
  • Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym, nie bądź obojętny.
  • Pomoc można znaleźć w Poradniach Psychiatrycznych i Psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

mł. asp. Weronika Wujek

Reklama
Poprzedni artykułGARAŻE BLASZANE PRODUCENT
Następny artykułGrafik odbioru odpadów dla miasta i gminy Łosice