Trzeci potwierdzony przypadek COVID-19 u osoby z terenu powiatu łosickiego

7
5403

Potwierdzenie kolejnego przypadku zachorowania na COVID-19 u mieszkańca powiatu łosickiego spowodowało konieczność wprowadzenia procedury prewencyjnej mającej na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa w miejscowym szpitalu. W związku z tym wyłączono możliwość przyjęć na dwa oddziały szpitalne.

Zgodnie z informacją podaną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łosicach zakażonym jest mężczyzna w średnim wieku z terenu powiatu. Mężczyzna jest bratem jednej z pracownic łosickiego szpitala, dlatego też zakazem przyjęć nowych pacjentów objęto oddział wewnętrzny oraz chirurgię. Przyjęcia zostały wstrzymane do czasu uzyskania wyników badań w kierunku COVID-19. Badaniom poddano osoby mające kontakt z tą pracownicą szpitala.

– Postępujemy zgodnie z procedurą – wyjaśnia dyrektorka SPZOZ, Grażyna Podlipniak-Sobczyńska – Po uzyskaniu informacji o tym, że brat jednej z pracownic ma wynik dodatni i przebywa w szpitalu zakaźnym w Siedlcach, pobraliśmy materiał do badań w kierunku COVID-19 od osób mających styczność z tą pracownicą. Teraz czekamy na wyniki testów, a do tego czasu wstrzymujemy przyjęcia na oddział wewnętrzny i chirurgię. Pozostałe oddziały pracują normalnie – mówi dyrektorka.

 

7 KOMENTARZE

    • Każdy z Nas ma zawód, zainteresowania, z których wiedzę mamy pewnie większą od sporej grupy innych osób, ale tutaj ocenę ryzyka lepiej zostawmy tym, którzy właśnie tym zajmują się na co dzień i przez to znają się na tym lepiej ode mnie i od Ciebie – lekarzom, naukowcom, itp.

    • Skoro to zwykła grypa to przydasz się w szpitalu albo w jakimś dpsie bo nawet nie potrzebujesz kombinezonu czy maseczki, grypa nie jest tak zaraźliwa jak covid

  1. Skąd informacje, że ktoś chory do pracy przyszedł. Po prostu ta pracownica miała kontakt z osobą, ktora okazała się zarazona i stąd takie procedury. Zanim się kogoś zacznie oczerniać proszę pomyśleć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.