Trzeci potwierdzony przypadek COVID-19 u osoby z terenu powiatu łosickiego

7
5193

Potwierdzenie kolejnego przypadku zachorowania na COVID-19 u mieszkańca powiatu łosickiego spowodowało konieczność wprowadzenia procedury prewencyjnej mającej na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa w miejscowym szpitalu. W związku z tym wyłączono możliwość przyjęć na dwa oddziały szpitalne.

Zgodnie z informacją podaną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łosicach zakażonym jest mężczyzna w średnim wieku z terenu powiatu. Mężczyzna jest bratem jednej z pracownic łosickiego szpitala, dlatego też zakazem przyjęć nowych pacjentów objęto oddział wewnętrzny oraz chirurgię. Przyjęcia zostały wstrzymane do czasu uzyskania wyników badań w kierunku COVID-19. Badaniom poddano osoby mające kontakt z tą pracownicą szpitala.

– Postępujemy zgodnie z procedurą – wyjaśnia dyrektorka SPZOZ, Grażyna Podlipniak-Sobczyńska – Po uzyskaniu informacji o tym, że brat jednej z pracownic ma wynik dodatni i przebywa w szpitalu zakaźnym w Siedlcach, pobraliśmy materiał do badań w kierunku COVID-19 od osób mających styczność z tą pracownicą. Teraz czekamy na wyniki testów, a do tego czasu wstrzymujemy przyjęcia na oddział wewnętrzny i chirurgię. Pozostałe oddziały pracują normalnie – mówi dyrektorka.

 

7
Dodaj komentarz

avatar

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janek
Gość
Janek

zwykła grypa. szkoda czasu na te “potwierdzone przypadki”

Łosiczanin
Gość
Łosiczanin

Każdy z Nas ma zawód, zainteresowania, z których wiedzę mamy pewnie większą od sporej grupy innych osób, ale tutaj ocenę ryzyka lepiej zostawmy tym, którzy właśnie tym zajmują się na co dzień i przez to znają się na tym lepiej ode mnie i od Ciebie – lekarzom, naukowcom, itp.

Piotr
Gość
Piotr

Skoro to zwykła grypa to przydasz się w szpitalu albo w jakimś dpsie bo nawet nie potrzebujesz kombinezonu czy maseczki, grypa nie jest tak zaraźliwa jak covid

Szpital
Gość
Szpital

No i teraz się po srali. I się nie się po rodzinach i znajomych. Jak się chory do pracy chodzi…

Agnieszka
Gość
Agnieszka

A kto chory do pracy przyszedł? Bo nie widzę takiej informacji powyżej…

Mmmm
Gość
Mmmm

Skąd informacje, że ktoś chory do pracy przyszedł. Po prostu ta pracownica miała kontakt z osobą, ktora okazała się zarazona i stąd takie procedury. Zanim się kogoś zacznie oczerniać proszę pomyśleć.

Renek
Gość
Renek

Sraczka gorsza od wirusa