To Ty decydujesz co powstanie w Twojej okolicy!

0
180

Ostatni tydzień na oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Wybierz projekt z regionu siedleckiego i oddaj swój głos. Warsztaty ekologiczne, biesiada, zakup karetki czy renowacja terenów zielonych to tylko część z 17 propozycji zgłoszonych przez mieszkańców w tym regionie. Głosowanie trwa tylko do 30 czerwca br.

Reklama

W puli aż 174 projekty

Do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 329 projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Pozytywny wynik otrzymało 174 z nich, w tym 17 z regionu siedleckiego. To właśnie na nie mieszkańcy mogą oddać swój głos.

Jak zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego, Janina Ewa Orzełowska (klub PSL), wybór jest duży. – Zapraszamy do zapoznania się z projektami. Są to inicjatywy, które odpowiadają na potrzeby naszych mieszkańców. Aby je zrealizować, wystarczy oddać głos, do czego wszystkich mocno zachęcam.

17 projektów z regionu siedleckiego

W regionie siedleckim pozytywną ocenę otrzymało 17 projektów. Ich wartość to w sumie blisko 3,1 mln zł. W puli projektu jest aż 25 mln zł. – To w rękach mieszkańców pozostaje decyzja, jak je wykorzystać – zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego, Elżbieta Lanc (klub KO). – Zachęcam mieszkańców do oddania swojego głosu. Przejrzyjmy zgłoszone projekty i wybierzmy te, które uważamy za ciekawe i potrzebne. Dzięki temu wspólnie zadecydujemy, co powstanie w naszym regionie.

Do 30 czerwca głosować można na jeden z poniższych projektów:

 1. Warsztaty ekologiczne „Żyj w przyjaźni ze środowiskiem i przyrodą” (200 000 zł),

 2. Rodzinny piknik sportowy z siatkówką w tle (70 000 zł),

 3. Rozbudowa Parku Kulturowo- Historycznego przy Zamku Książąt Mazowieckich w Liwie wraz z zagospodarowaniem historycznego terenu podzamcza na cele działalności kulturalnej, edukacyjnej i rekreacyjnej” (590 000 zł),

 4. Kurs samoobrony z pierwszą pomocą przedmedyczną” – warsztaty bezpieczeństwa (40 000 zł),

 5. Przystanek Relacje 2.0” – program wychowawczo-profilaktyczny dla dzieci i młodzieży podregionu siedleckiego (150 000 zł),

 6. Biesiada z Mazowszem (200 000 zł),

 7. Strefa edukacyjna dla kobiet w ciąży i po porodzie (200 000 zł),

 8. Kuchnia Mazowsza a reszta świata (42 500 zł),

 9. Wakacyjna Akademia Sportu (109 000 zł),

 10. Dziennikarze lokalni – uczniom (75 400 zł),

 11. MMA dla najmłodszych czyli Mazowiecka Mała Akademia (96 000 zł),

 12. Wyjazdy na basen z nauką pływania (72 096 zł),

 13. Jestem stąd – moja okolica (50 500 zł),

 14. Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu siedleckiego (199 000 zł),

 15. Zakup karetki bariatrycznej dla pogotowia regionu siedleckiego (750 000 zł),

 16. Renowacja terenów zielonych wokół siedleckiego ratusza wraz z ich oświetleniem i automatycznym nawadnianiem (257 262 zł),

 17. Mieszkańcy Gminy Sabnie zapoznają się z kulturą ludową Mazowsza (6 000 zł).

47 projektów ogólnowojewódzkich

Wśród pozytywnie ocenionych projektów znalazło się 47 o charakterze ogólnowojewódzkim. Ich wartość to w sumie ponad 19 mln zł. Wśród inicjatyw, które zostały poddane pod głosowanie mieszkańców znalazły się m.in.: obóz dla dzieci na Mazowszu, mazowiecki festiwal smaków, szkolenia z pierwszej pomocy, mobilne VR studio, warsztaty i wycieczki dla dzieci i młodzieży.

Trzymam kciuki za każdy projekt. Tutaj pełną inicjatywę przejmują mieszkańcy Mazowsza. Najpierw zgłaszają projekty, a potem decydują o tym, które z nich będą realizowane. Wykorzystajmy tę szansę i wybierzmy jeden projekt podregionalny i jeden ogólnowojewódzki i oddajmy swój głos – zachęca radny województwa mazowieckiego, Mirosław Augustyniak (klub PSL).

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosować można na bom.mazovia.pl do 30 czerwca br. Każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2023 r. Na ten cel władze regionu zarezerwowały 25 mln zł. Wszystkie projekty znajdują się na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Materiał sponsorowany.

Reklama
Poprzedni artykułSzukam do pracy dorywczej
Następny artykułMazowsze. Wiadomości z regionu