Stella w Łosicach

Pisaliśmy niedawno o Stelli Zylbersztajn, Żydówce, której udało się uciec w dniu likwidacji łosickiego getta. Przeżyła dzięki pomocy aż 25 polskich rodzin. Na VII Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Gdyni „Niepokorni Niezłomni Wyklęci” 24-26 września, zaprezentowano film pt. „Stella” w reżyserii Macieja Pawlickiego, który zdobył nagrodę im. Janusza Krupskiego. Nagrodzony film obejrzymy również w Łosicach 9 października w Łosickim Domu Kultury. Przygotowano dwie projekcje – o godz. 11.45 projekcja dla szkół, natomiast o godz. 18.00 odbędzie się projekcja otwarta.

Zapraszamy na projekcję filmu pt. “Stella” i spotkanie z jego główną bohaterkę Stellą Zylbersztajn-Tzur, autorką książki pt. “A gdyby to było Wasze dziecko”. Po projekcji Stella spotka się z przybyłymi gośćmi i będzie uczestniczyć w dyskusji.

plakat_stella

4 thoughts on “Stella w Łosicach

 1. canis lupus

  pani rodaczka to zapewne przygląda się poprzez pryzmat jedynej słusznej telewizji, i jedynego słusznego radia.. Polscy przodkowie mi się w grobach przewracają, jak taki ktoś z umysłem tak zaciemnionym zawiścią zwie się ,,rodaczką,,. Konie kują, to i ropucha nogę podstawia??

  (0)
 2. rodaczka

  Aj-waj, aj-waj- jaka mądra żydówka,dobra dusza! trzeba ją dobrze poznać aby ocenić ,to jest egoistyczna kobieta,która martwi się tylko aby wszyscy o niej dobrze mówili,typowa żydowska krew,pytam gdzie ta wdzięczność dla tych co naprawdę jej pomogli w życiu tak jak wielu innym żydowskim dzieciom,
  żyd będzie tylko myślał o wyższości swojej rasy, znam to dobrze, przyglądam się im codziennie, zaborcy wredni okupanci…..

  (-5)

Comments are closed.