STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24: Wojskowe ćwiczenia na drogach w całym kraju

0
186

Wojewoda Mazowiecki poinformował, że od 12 lutego 2024 roku na drogach niemal całego kraju będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych związany z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimami STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24. Ćwiczenia te przeprowadzane są zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

W ramach tych ćwiczeń, które będą trwały od połowy lutego do końca maja, na drogach niemal wszystkich województw w Polsce będzie obserwowany wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy te będzie można spotkać zarówno na autostradach, drogach ekspresowych, jak i drogach krajowych.

Reklama

Przyjazd oraz przejazd kolumn pojazdów będzie wykorzystany przez uczestników ćwiczeń do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu drogowym. Kolumny pojazdów będą eskortowane i zabezpieczane przez Żandarmerię Wojskową oraz poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały dokładnie skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Niezależnie od okoliczności, nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie, a także należy zachować szczególną uwagę podczas jazdy na drogach, gdzie odbywają się ćwiczenia wojskowe.

Warto pamiętać, że przeprowadzanie ćwiczeń wojskowych na taką skalę ma na celu zwiększenie gotowości oraz skuteczności Sił Zbrojnych RP, co przekłada się na większe bezpieczeństwo nas wszystkich.

Reklama
Poprzedni artykułMaraton DIUNA w kinie Helios
Następny artykułStrony www WordPress Szybko Tanio, Faktura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.