Spotkanie autorskie z Bogusławem Górką

0
76

W imieniu Organizatorów zapraszamy na spotkanie autorskie z Bogusławem Górką doktorem historii starożytnej i doktorem religioznawstwa. Wydarzenie zaplanowano na wtorek 6 września o godz. 18.00 w Łosickim Domu Kultury. 

Bogusław Górka jest doktorem historii starożytnej i doktorem religioznawstwa. Habilitację i Profesurę uzyskał na podstawie procedur przeprowadzonych przez Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje na Uniwersytecie Gdańskim jako profesor zwyczajny, ale mieszka na przedmieściach Wrocławia.

Reklama

Profesor specjalizuje się w hermeneutyce religijnej, w której ma pokaźne osiągnięcia naukowe oraz znaczny dorobek, na który składa się kilkanaście książek. Od kilku lat studiuje również materiały wytworzone przez Służbę Bezpieczeństwa. Efektem tych badań są między innymi dwie książki opublikowane w 2021 i 2022 w Wydawnictwie Adam Marszałek w Toruniu.

Przedmiotem spotkania autorskiego jest książka opublikowana pod koniec maja pt. „Ojcze Św. nigdy Cię nie zdradziłem”. Autopsja lustracji t.w. „Janiszewski”. Toruń 2022. W tej monografii Bogusław Górka przeprowadził gruntowną lustrację jezuity, który po pierwszej lustracji w 2006 r. został uznany za tajnego współpracownika. Na kanwie tej książki Profesor przybliży problemy, które stoją przed badaczem, gdy chce rzetelnie i uczciwie zmierzyć się z lustracją.

Reklama
Poprzedni artykułLAS na sprzedaż
Następny artykułLUNA HAUS – Całoroczne Domy Rekreacyjne na Mazurach