Sobania motywuje młodych

1
518

Ma zaledwie 23 lata a już napisał i wydał trzy książki, zwiedził 23 kraje świata, przebiegł maratonami tysiące kilometrów, zagrał w sztuce, wystąpił w programach telewizyjnych i spotkał się nawet z papieżem, prezydentem i wieloma niezwykle znanymi osobistościami. Tomasz Sobania to pochodzący z Toszka  na Śląsku, pisarz, sportowiec, podróżnik, filozof i aktor. W miniony piątek po raz kolejny spotkał się uczniami miejscowych szkół opowiadając im o swoich pasjach, podróżach i marzeniach.

O tym, że w rozmowie z młodymi ludźmi trzeba być autentycznym doskonale wie Tomasz Sobania, który był gościem spotkania autorskiego zorganizowanego w zeszły piątek przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łosicach. W niecodziennej lekcji uczestniczyło ponad 150 uczniów szkół średnich i ostatnich klas szkół podstawowych. Wydarzenie było nie tylko spotkaniem autorskim ale nabrało też charakteru warsztatów motywacyjnych. Młody autor dzielił się z rówieśnikami swoimi marzeniami i pokazywał jak udało mu się je spełnić. Uczniowie słuchali o możliwościach jakie drzemią w każdym z nas, o drogach rozwoju i poznania samego siebie. Sobania pokazał młodym ludziom, że rzeczywiście sami możemy kreować świat w którym żyjemy.

Reklama

Uznawany jest za najmłodszego w Polsce autora książek gatunku fantasy. Wydał już dwie książki tego gatunku oraz jedną z relacjami z biegu charytatywnego podczas którego pokonał w ciągu 7 dni aż 300 km. Zaplanował i zrealizował też „Bieg Maratonami do Rzymu” podczas którego pokonał 1500 km w 36 dni. Na co dzień uczęszcza do studium wokalno-baletowego w Gliwicach, prowadzi prelekcje, trenuje biegi długodystansowe w sekcji lekkoatletycznej Piasta Gliwice i amatorsko występuje w spektaklach teatralnych. W 2018 roku spędził dwa miesiące na pokładzie polskiego żaglowca „Dar Młodzieży” na którym opłynął ocean Atlantycki. Dodatkowo pasję do biegania, zwiedzania Polski i odległych zakątków Europy łączy angażując się w rozliczne projekty. Nie mniejszą jego pasją jest wspinaczka. Wielokrotnie wspinał się w Tatrach, a pod koniec 2019 roku wszedł na najwyższy szczyt Austrii – Grossglockner (3798 m.n.p.m.). Kolejne jego plany zakładają wspinaczkę na najwyższe szczyty Europy i Afryki i w konsekwencji na wszystkie szczyty w Koronie Ziemi, którą ma szansę zdobyć jako najmłodszy Polak w historii.

Reklama
Poprzedni artykułAngielski w praktyce – szybki kurs języka do korporacji
Następny artykułPomorzaki na ziemi łosickiej w latach 1939-1945 – spotkanie autorskie

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.