Śmiertelny wypadek na DK-19

0
2701
W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:
Śmiertelny wypadek na DK-19
3 lutego w godzinach rannych na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Chlebczyn doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 37 letni kierowca samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem w pobliżu przejazdu kolejowego. W tył naczepy samochodu ciężarowego oczekującego na podniesienie szlabanu z dużą siłą uderzył samochód osobowy marki Nissan. Kierujący osobówką 37 letni mieszkaniec gminy Sarnaki poniósł śmierć na miejscu. Policjanci na miejscu wykonali czynności pod nadzorem Prokuratora Rejonowego, przyczyny i okoliczności zdarzenia będą przedmiotem postępowania.
Zdarzenie drogowe
28 stycznia 2019 roku na trasie DK-19 w miejscowości Woźniki doszło do zdarzenia samochodu ciężarowego z osobówką. Na prostym odcinku drogi podczas mijania się osobowego Fiata, którym kierował 24 letni mieszkaniec gminy Platerów z samochodem ciężarowym marki Man kierowanym przez, 46 letniego obywatela Białorusi doszło do zderzenia się pojazdów. Kierujący Fiatem oraz pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do łosickiego szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Policja wyjaśnia okoliczności
zdarzenia oraz ustala winnego.
Naruszenie zakazu prowadzenia pojazdów
29 stycznia 2019 roku. W Łosicach na ulicy Siedleckiej policjanci drogówki zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Ford. Kierujący, 28 letni mieszkaniec Siedlec prowadził auto mimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Zatrzymany poszukiwany
31 stycznia 2019 roku w miejscowości Ostromęczyn łosiccy kryminalni zatrzymali poszukiwanego na podstawie sądowego nakazu doprowadzenia, 41 letniego mieszkańca gminy Sarnaki. Mężczyzna został doprowadzony i osadzony w Zakładzie Karnym w Siedlcach.
Zderzenie z łosiem
2 lutego 2019 roku na trasie DK-19  w miejscowości Franopol, 38 letni mieszkaniec powiatu siemiatyckiego kierując samochodem osobowym marki VW, pomimo obowiązywania znaku „uwaga dzikie zwierzęta”  nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego potrącił łosia, który wbiegł na jezdnie. Wskutek zderzenia zwierzę zostało zabite. Kierujący nie doznał żadnych obrażeń, badanie wykazało, że był trzeźwy.
Uszkodzone 3 pojazdy
2 lutego  2019 roku  w KPP Łosice trzech kierujących zgłosiło uszkodzenie pojazdów po wjechaniu w dziurę w jezdni na ulicy Białostockiej trasa DK-19. W pojazdach uszkodzone zostały koła bądź elementy podwozia. Policjanci powiadomili o  ubytku w nawierzchni zarządcę drogi.
Nietrzeźwy sprawca kolizji
2 lutego 2019 roku w miejscowości Mostów nieznany sprawca jadąc samochodem uderzył w ogrodzenie posesji po czym uciekł z miejsca kolizji. Na miejscu odnaleziona została tablica rejestracyjna pojazdu. Policjanci ustalili właściciela samochodu oraz zatrzymali podejrzanego o kierowanie, 25 letniego mieszkańca gminy Huszlew. Mężczyzna w czasie zatrzymania znajdował się pod działaniem alkoholu, badanie wykazało 2,26 promila alkoholu w organizmie ponadto jak ustalono posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
asp. szt. Tomasz Zozula
Reklama
Poprzedni artykułtynki maszynowe
Następny artykułZatrudnię Kucharkę/Kucharza