Przywitaj wiosnę z WOKAS-em

0
209

Firma Wokas oraz Łosicki Dom Kultury zapraszają Placówki Przedszkolne oraz Szkoły Podstawowe z terenu Miasta i Gminy Łosice  do wzięcia udziału w konkursie  „Przywitaj wiosnę z WOKAS-em” na wykonanie EKO Marzanny. Konkurs pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Łosice. Prace konkursowe nie mogą być wykonane z przedmiotów zakupionych na ten cel. Marzanny muszą  być wykonane głównie z odpadów nadających się do recyklingu tzw. surowców wtórnych.

Oceniane będą tylko prace zbiorowe. Z jednej placówki można nadesłać tylko jedną pracę. Zatem, jeśli w placówce znajduje się więcej prac wykonanych na konkurs (np. jest kilka grup przedszkolnych, klas) placówka sama musi wyłonić jedną marzannę, która będzie zgłoszona do konkursu.

W konkursie biorą udział tylko prace przestrzenne. Nie jest konieczne umieszczanie marzanny na kiju ale ma być tak wykonana aby praca sama stała bez konieczności podpierania jej. Maksymalny wymiar marzanny około – 1,2 m x 1m x 1m.

Celem konkursu jest propagowanie recyklingu jako możliwości pozyskiwania różnorodnych materiałów do tworzenia ciekawych, barwnych i niezwykłych form przestrzennych oraz uświadamianie dzieciom (i nie tylko) od najmłodszych lat, że niektóre odpady można ponownie wykorzystywać i robić z nich nowe rzeczy, kreowanie wyobraźni dzieci i młodzieży w odniesieniu do wykorzystania odpadów pochodzących z gospodarstw domowych (gazety, butelki, puszki etc.), nauka kreatywnego myślenia i tworzenia.

Na Marzanny wraz z kartami zgłoszeniowymi  czekamy do 10 marca 2023 r. do godz. 15:00, w siedzibie Łosickiego Centrum Informacji, ul. Berka Joselewicza 13

Na najlepsze i najciekawsze prace czekają bardzo atrakcyjne nagrody!

I miejsce – Firma WOKAS S.A. zasadzi łąkę kwietną przy placówce – forma do uzgodnienia z dyrekcją placówki oraz przeprowadzi lekcję Eko.

II miejsce – Firma WOKAS S.A. zasponsoruje paletę ziemi oraz 5 domków dla pszczół.

III miejsce – Firma WOKAS S.A. zasponsoruje paletę ziemi oraz 3 domki dla pszczół.

Regulamin i zgłoszenie do pobrania na gminalosice.pl

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.