Przywitaj wiosnę z WOKAS-em

0
220

Firma Wokas oraz Łosicki Dom Kultury zapraszają Placówki Przedszkolne oraz Szkoły Podstawowe z terenu Miasta i Gminy Łosice  do wzięcia udziału w konkursie  „Przywitaj wiosnę z WOKAS-em” na wykonanie EKO Marzanny. Konkurs pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Łosice. Prace konkursowe nie mogą być wykonane z przedmiotów zakupionych na ten cel. Marzanny muszą  być wykonane głównie z odpadów nadających się do recyklingu tzw. surowców wtórnych.

Oceniane będą tylko prace zbiorowe. Z jednej placówki można nadesłać tylko jedną pracę. Zatem, jeśli w placówce znajduje się więcej prac wykonanych na konkurs (np. jest kilka grup przedszkolnych, klas) placówka sama musi wyłonić jedną marzannę, która będzie zgłoszona do konkursu.

Reklama

W konkursie biorą udział tylko prace przestrzenne. Nie jest konieczne umieszczanie marzanny na kiju ale ma być tak wykonana aby praca sama stała bez konieczności podpierania jej. Maksymalny wymiar marzanny około – 1,2 m x 1m x 1m.

Celem konkursu jest propagowanie recyklingu jako możliwości pozyskiwania różnorodnych materiałów do tworzenia ciekawych, barwnych i niezwykłych form przestrzennych oraz uświadamianie dzieciom (i nie tylko) od najmłodszych lat, że niektóre odpady można ponownie wykorzystywać i robić z nich nowe rzeczy, kreowanie wyobraźni dzieci i młodzieży w odniesieniu do wykorzystania odpadów pochodzących z gospodarstw domowych (gazety, butelki, puszki etc.), nauka kreatywnego myślenia i tworzenia.

Na Marzanny wraz z kartami zgłoszeniowymi  czekamy do 10 marca 2023 r. do godz. 15:00, w siedzibie Łosickiego Centrum Informacji, ul. Berka Joselewicza 13

Na najlepsze i najciekawsze prace czekają bardzo atrakcyjne nagrody!

I miejsce – Firma WOKAS S.A. zasadzi łąkę kwietną przy placówce – forma do uzgodnienia z dyrekcją placówki oraz przeprowadzi lekcję Eko.

II miejsce – Firma WOKAS S.A. zasponsoruje paletę ziemi oraz 5 domków dla pszczół.

III miejsce – Firma WOKAS S.A. zasponsoruje paletę ziemi oraz 3 domki dla pszczół.

Regulamin i zgłoszenie do pobrania na gminalosice.pl

Reklama
Poprzedni artykułJuż niedługo 100. rocznica powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Szpakach
Następny artykułVII Łosicki Jarmark Wielkanocny