Przystanek Muzyczny IV Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Sarnakach

0
25

Gmina Sarnaki po raz kolejny znalazła się na mapie Przystanku Muzycznego IV Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. W miejscowym kościele parafialnym odbył się klasyczny koncert p.t. „Piękny jest Świat”.

Reklama

– Cieszę się, że nasza urokliwa gmina nadbużańska gościła tak wspaniałych artystów: Justynę Reczeniedi- solistkę Opery Królewskiej, Ewę Łobaczewską – śpiewaczkę opery i musicalu, Jakuba Milewskiego – śpiewaka operowego, kompozytora i dyrygenta, oraz wspaniałą orkiestrę Strauss Enseble pod kierownictwem Artura Jaronia. Ci wyjątkowi artyści w przepięknych wnętrzach kościoła parafialnego w Sarnakach ugościli nas piękną muzyką i śpiewem – mówi wójt gminy Grzegorz Arasymowicz.

Koncerty organizowane są w ramach Przystanku Muzycznego IV Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego, który wielokrotnie podkreślał swoje przywiązanie do tych terenów. – Jak ukochał gminę Sarnaki i dolinę nadbużańską najdobitniej świadczą słowa jakie wypowiedział w polskim radiu: „Przez następne lata zjeździłem całą kulę ziemską, odwiedzając najpiękniejsze plaże świata. Cieszę się, że miałem w życiu i karaibskie plaże, hotele Ritz i Waldorff Astoria i Serpelice. Ale po latach najlepiej wspominam plaże nad Bugiem” – mówi wójt.

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach i Gmina Sarnaki. Partnerem wydarzenia jest natomiast samorząd województwa mazowieckiego „Mazowsze serce Polski”, Fundacja Orfeo oraz Bialskie Centrum Kultury.

Reklama
Poprzedni artykułPożegnanie lata, dożynki parafialne i „Narodowe Czytanie” w Sarnakach
Następny artykułWybór wykonawcy zadania remontowego 207/ZP/2022 KPP Łosice