Przystanek Muzyczny IV Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Sarnakach

0
16

Gmina Sarnaki po raz kolejny znalazła się na mapie Przystanku Muzycznego IV Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. W miejscowym kościele parafialnym odbył się klasyczny koncert p.t. „Piękny jest Świat”.

– Cieszę się, że nasza urokliwa gmina nadbużańska gościła tak wspaniałych artystów: Justynę Reczeniedi- solistkę Opery Królewskiej, Ewę Łobaczewską – śpiewaczkę opery i musicalu, Jakuba Milewskiego – śpiewaka operowego, kompozytora i dyrygenta, oraz wspaniałą orkiestrę Strauss Enseble pod kierownictwem Artura Jaronia. Ci wyjątkowi artyści w przepięknych wnętrzach kościoła parafialnego w Sarnakach ugościli nas piękną muzyką i śpiewem – mówi wójt gminy Grzegorz Arasymowicz.

Koncerty organizowane są w ramach Przystanku Muzycznego IV Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego, który wielokrotnie podkreślał swoje przywiązanie do tych terenów. – Jak ukochał gminę Sarnaki i dolinę nadbużańską najdobitniej świadczą słowa jakie wypowiedział w polskim radiu: „Przez następne lata zjeździłem całą kulę ziemską, odwiedzając najpiękniejsze plaże świata. Cieszę się, że miałem w życiu i karaibskie plaże, hotele Ritz i Waldorff Astoria i Serpelice. Ale po latach najlepiej wspominam plaże nad Bugiem” – mówi wójt.

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach i Gmina Sarnaki. Partnerem wydarzenia jest natomiast samorząd województwa mazowieckiego „Mazowsze serce Polski”, Fundacja Orfeo oraz Bialskie Centrum Kultury.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.