Przed policją ukrył się pod stertą ubrań na strychu

1
828

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Zatrzymany poszukiwany

Reklama

11 kwietnia na terenie pow. łosickiego, kryminalni, działając na podstawie sądowych nakazów doprowadzeń zatrzymali poszukiwanych, 50-letniego mieszkańca gminy Łosice, który w zakładzie karnym spędzi najbliższe 6 miesięcy oraz 35- latka mieszkańca gminy Sarnaki, który zakład karny opuści po 7 miesiącach.

Kierowanie bez uprawnień

11 kwietnia w Mszannej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 15-letniego mieszkańca Łosic. Kierujący motorowerem nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem, jechał bez kasku ochronnego. Jak się okazało jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ważnej polisy OC.

Niebezpieczne znalezisko

12 kwietnia oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łosicach został powiadomiony o znalezieniu niewybuchów w miejscowości Chotycze. Niebezpieczne pozostałości z czasów wojny zostały ujawnione podczas wykonywania prac ziemnych. Znaleziony granat moździerzowy kaliber 82 mm produkcji rosyjskiej pochodzący z II Wojny Światowej został zabezpieczony przez warszawskich saperów.

Nietrzeźwy kierujący

12 kwietnia w Huszlewie 62-letni mieszkaniec gminy Platerów kierował volkswagenem w stenie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolizja

13 kwietnia w Kopcach w tył dostawczego mercedesa kierowanego przez 57-letniego mieszkańca powiatu bielskiego wjechał kierujący cysterną z mlekiem, 71-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego, za co został ukarany mandatem karnym.

Oszustwo komputerowe

14 kwietnia 45-letnia mieszkanka gminy Olszanka zgłosiła, że nieznana osoba na jednym z portali społecznościowych zamieściła ogłoszenie o sprzedaży fotela. Po wpłaceniu na wskazane konto 380zł sprzedający zerwał kontakt i do dnia dzisiejszego kupujący nie otrzymał towaru.

Kolizja

15 kwietnia w Sarnakach kierująca citroenem 31-letnia mieszkanka gminy Siemiatycze nie zachowała ostrożności i straciła panowanie nad pojazdem, wjeżdżając do przydrożnego rowu. Kobieta została ukarana mandatem karnym

Nieobyczajny wybryk

16 kwietnia dyżurny łosickiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na trawie na ul. Siedleckiej w Łosicach. Policjanci skierowani na miejsce zastali 35-letniego mieszkańca gminy Łosice. Z uwagi na znaczne upojenie alkoholowe mężczyznę przekazano pod opiekę bratu.  Za nieobyczajne zachowanie grozi mu kara grzywny.

Poszukiwany ukrywał się na strychu pod stertą ubrań

Łosiccy kryminalni zatrzymali 51-letniego mężczyznę poszukiwanego nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Siedlcach. Mężczyzna w obawie przed zatrzymaniem, ukrył się na strychu. Nie udało mu się jednak zmylić czujności policjantów i najbliższe sześć miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

W ostatnich dniach policjanci z wydziału kryminalnego łosickiej komendy prowadzili działania, które w sposób szczególny były ukierunkowane na zatrzymanie osób poszukiwanych listami gończymi. Funkcjonariusze przeprowadzili operacyjne sprawdzenia i ustalenia, pozyskali informacje i na ich podstawie dotarli do miejsc, gdzie ukrywali się poszukiwani. W trakcie prowadzonych działań zatrzymali 7 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Kryminalni, realizując czynności operacyjne namierzyli, miejsce przebywania 51-latka poszukiwanego nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Siedlcach, w celu odbycia kary w wymiarze sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna był poszukiwany za przestępstwa przeciwko rodzinie oraz za złamanie zakazów sądowych. Policjanci pojechali na miejsce. Kobieta, która była na terenie posesji zaprzeczyła, żeby przebywał ktokolwiek poza nią, jednak policjanci nie dali się zwieść tym zapewnieniom. W trakcie przeszukania policjanci zwrócili uwagę na zamknięty strych, na który prowadziła przystawiona drabina. Tam znaleźli skulonego, przykrytego stertą ubrań w koncie poszukiwanego mężczyznę. Został on zatrzymany, a po wykonanych czynnościach trafił do Zakładu Karnego.

mł.asp. Weronika Wujek

Reklama
Poprzedni artykułLiga Mistrzów UEFA na wielkim ekranie
Następny artykułOferta pozyczki w ciagu 48 godzin do 3% do 15%

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.